Öğretmenlik Yapanlar Yardımcı Olurmusunuz

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Öğretmenlik Yapanlar Yardımcı Olurmusunuz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sibel_20
  Üye
  Reklam

  Öğretmenlik Yapanlar Yardımcı Olurmusunuz

  Reklam  Öğretmenlik Yapanlar Yardımcı Olurmusunuz

  Forum Alev
  Ardaşlar Ben Bi Okulda ücretli öğretmenlik Yapıyorum.sözleşmeli öğretmenliğe Geçiş Yapmam Mümkün Mü Mükünse Nasıl?? 2. 2
  alicanavar
  Özel Üye

  --->: öğretmenlik Yapanlar Yardımcı Olurmusunuz

  Reklam  Şu anda Milli Eğitim’ de 4 farklı statüde öğretmen çalıştırılmaktadır. 1.si kadrolu memurlar, 2.si daha çok İngilizce ve bilgisayar öğretmenliği açığını gidermek için yürürlüğe konulan sözleşmeli personellerdir. 3.sü bir çeşit sözleşmeli öğretmen olup daha çok ulaşımı ve yaşaması zor olan bölgelerdeki sınıf öğretmenliği açığını gidermek için icat edilmiş olan ve kısmi olarak memurluk haklarından faydalanılabilen vekil öğretmenliktir. 4.sü ise ücretli öğretmenliktir. Bu yazımızın konusu daha çok sözleşmeli, vekil ve ücretli öğretmenliklerdir.

  Sözleşmeli öğretmenlerin atamaları Bakanlığın Maliye Bakanlığından talebi doğrultusunda her sene mayıs ayında gerçekleşmektedir. İstenen evrakların temini ve sınav sonucuna göre 10 aylık süreler için atanılmaktadır. Vekil öğretmenlikte ise açık kadronun bulunduğu yerin İl/İlçe Müdürlüğüne yazılı olarak başvurulur . İl/İlçe Müdürlüğü talebini uygun görürse valilik vs. izninden sonra atanılır. Sizin gibi ücretli öğretmenler ise açık bulunan kadrolar için okul müdürlüklerine başvurduktan sonra ihtiyaç olması halinde İl/İlçe Müdürlüğü ve valilik vs. izniyle göreve başlabilmektedirler. 3. 3
  sibel_20
  Üye
  cevabın içn teşekkürler.Bişi sorcam ben ücretli öğretmenlikten sözleşmeli öğretmenliğe geçiş yapmam mümkün mü??.Çünkü şu anda sigorta olarak sıkıntı yaşıyorum.Ders karşılığı çalıştıgımız içn sigortamız 30 günü doldurmuyo doldurmadığı içinde özel bi yasa ya göre (5110) ücretli öğretmenliklerin 30 günü dolması şart mış her ay.Yani bu görevi sürdürdüğümüz sürece hastaneye gidemiyoz.Sözleşmeliöğretmn olmam mün mü yada hangi, kosullarda olabilirim?? 4. 4
  seco00006
  Usta Üye
  cevabın içn teşekkürler.Bişi sorcam ben ücretli öğretmenlikten sözleşmeli öğretmenliğe geçiş yapmam mümkün mü??.Çünkü şu anda sigorta olarak sıkıntı yaşıyorum.Ders karşılığı çalıştıgımız içn sigortamız 30 günü doldurmuyo doldurmadığı içinde özel bi yasa ya göre (5110) ücretli öğretmenliklerin 30 günü dolması şart mış her ay.Yani bu görevi sürdürdüğümüz sürece hastaneye gidemiyoz.Sözleşmeliöğretmn olmam mün mü yada hangi, kosullarda olabilirim??
  sözleşmeli öğretmenlik yapabilmen için Kpss sınavından geçerli puan alıp tercihlerinde sözleşmeli bölümleri seçmen gerekiyor.
  Allah yardımcın olsun

 5. 5
  sibel_20
  Üye
  2 yıllk mezunlar sözleşmeli öğretmenlik yapabilrmi ardaşlar bu konuda bilgisi olan varmı????

 6. 6
  seco00006
  Usta Üye
  2 yıllk mezunlar sözleşmeli öğretmenlik yapabilrmi ardaşlar bu konuda bilgisi olan varmı????
  hayır 2 yıllık mezunlar sözleşmeli öğretmenlik yapamaz sadece ücretli öğretmenlik yapabilir. (tabiki oda il/ilçe milli eğitimin insiyatifine bağlı)

 7. 7
  seco00006
  Usta Üye
  sözleşmeli öğretmenlik yapabilmek için 4 yıllık fakülte bitirmiş olman gerekir. ve kpss sınavından geçerli notu alman gerekir.
  sözleşmeli öğretmenliği geçici atama olarak düşüne bilirsin.
  kpss de notun biraz düşükse önce sözleşmeli olarak atanırsın. sonra kadroya öncelikli geçersin.

  ücretli öğretmenlik ise tamamen farklı milli eğitime başvuruyosun. (ön lisans mezunu olarak ) ve yine kpss puanına göre ama 2 yıllıkların girdiği şu iki senede olan kpss puanına göre (60+) açık olan bi okula yerleşiyosun.

  sözleşmeli ve kadrolu öğretmen arasında pek fazla fark yoktur. sadece sözleşmelide her yıl buşında sözleşmen yenilenir.
  ücretli öğretmende ise sadece ders saati başına ücrat alırsın. sigortanda girdiğin saat kadar yatar.

  ;)

+ Yorum Gönder
ücretli öğretmenlikten kadroya geçiş,  ücretli öğretmenlikten kadroya nasıl geçilir,  ücretli öğretmenlikten sözleşmeliye geçiş,  ücretli öğretmenlikten kadrolu öğretmenliğe geçiş,  vekilli ogretmenlikten sonra kadroya gecme
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi