Gezegenlerin çıkardığı sesler

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Gezegenlerin çıkardığı sesler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Gezegenlerin çıkardığı sesler

  Reklam  Gezegenlerin çıkardığı sesler

  Forum Alev
  Gezegenlerin çıkardığı sesler

  Kulaklarımız o kadar hassas ki en küçük seslerden tutun da çok en gürültülü seslere kadar herşeyi büyük bir netlikle duyabiliriz. Öyle mi? Tabii ki hayır!

  Geceleri ağzımızdaki küçük bakterilerin dişlerimizde meydana getirdiği etkiyi, yani o sesi duymamız nasıl imkansızsa, dünyanın kendi etrafında dönerken çıkardığı sesi de duymamız bir o kadar olanaksız. Yoksa uyuyamazdık.

  Bilim işte bu noktada boş durmayıp keşfediyor. Linkte bulunan sayfada dünyanın dönerken çıkardığın sesi dinleyeceksiniz. Linkte ayrıca NASA'nın uzaya fırlattığı Gemini, Mercury ve Apollo gibi araçları uzayda kaydettiği seslere de şahit olacaksınız.

  Bu inanılmaz keşif için linki açtıktan sonra istediğiniz gezegenin üzerine tıklayın ve kendinizi uzayın derinliklerinden gelen seslere bırakın.

  Dinlemek için tıklayın 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Gezegenlerin çıkardığı sesler

  Reklam  dönem dönem nasanın uzaydan bir takım sesleri dinlettiğine şahit oluyoruz uzaydan gıcırtı yada hafif uğultu şeklinde sesler geliyor ilginç olansa yer altından gelen rus bilim adamlarının bulduğu insan çığlığına benzer seslerdi+ Yorum Gönder
gezegenlerin çıkardığı sesleri dinle
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi