Dünya'nın en zor problemi çözüldü

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Dünya'nın en zor problemi çözüldü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  Dünya'nın en zor problemi çözüldü

  Reklam  Dünya'nın en zor problemi çözüldü

  Forum Alev

  Bilim dünyası, daha önce eşine rastlanmamış bir olayı tartışıyor. 1904'te ortaya konan ve hiç kimsenin çözemediği çok önemli bir matematik problemini Grigoriy Perelman adlı St. Petersburglu bir bilim adamı çözdü.
  İngiliz The Guardian gazetesinde yayınlanan habere göre, yeryüzünün nasıl şekillendiğinin cevabını verecek olan, hem matematikçilerin hem de fizikçilerin 1904'ten beri kafa yordukları problemi, Grigriy Perelman (40) St. Petersburglu bir bilim adamı çözdü. Üstelik böylesine önemli bir başarı genellikle gürültü koparan, bilimsel makaleler ya da kitapların yayınıyla ya da görkemli konferanslarla açıklanırken, genç Rus bilim adamı farklı bir yol seçti. Sadece meslektaşlarının takip ettiği bir internet sitesine problemin çözümünü koydu ve "İşte hepsi bu" ifadesini kullandı.

  Bu problemin çözümüne ilişkin açıklamalar ise 478 sayfa tuttu. ABD'deki bir enstitü bu problemi çözen bilim adamına 1 milyon dolar vaat etmişti. Ancak bilim adamının 40 yaşın altında olması şart vardı. Perelman problemi, 40 yaşına girdiği, bu yılın Temmuz ayından önce çözmesine rağmen, hiçbir talepte bulunmadı. Basının tüm ısrarlı taleplerine karşın hiçbir demeç vermedi. Perelman'ın Nobel'e giden yolda en büyük adımı attığı söyleniyor.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Dünya'nın en zor problemi çözüldü

  Reklam  kırk yaşını doldurusa bir milyon dolar ödül söz verilmiş kırkından sonra teneşirmi paklıyoki adama verilmemiş yada gençleri teşvikmidir amaç ,ama 500 sayfa cevap oluşu çok kafalı adam olduğu anlamına geliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi