Aşk Konulu Kompozisyon

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Aşk Konulu Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi
  Reklam

  Aşk Konulu Kompozisyon

  Reklam  Aşk Konulu Kompozisyon

  Forum Alev
  aşk ile ilgili güzel bir kompozisyon örneği paylaşabilir misiniz 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: Aşk Konulu Kompozisyon

  Reklam  En Güzel Aşk Konulu Kompozisyon Örneği

  Sevgi sevilene verilen değerdir. Sevgi sevileni yakından tanımaktır. Sevgi etkin olarak başkasının gönlüne girmektir. Dünyada, bizim aradığımız ve beğeneceğimiz kıvamda, daha güzel ayarlanmış, sevgiden başka bir sıcaklık bulamayız. Havadan, sudan, ateşten önce en büyük nimet “sevgi”dir.
  İnsanın en çok sevdiği, en değerli varlığı canı, malı ve kutsal saydığı değerleridir. Can olmazsa hiçbir şey olmaz, mal da canın yongasıdır. Sevginin yaşanmadığı yerde insan tutsak, yaşandığı yerde özgür ve mutludur. Dünyadaki güçlüler de, zenginler de, makamlılar da sevgiye muhtaçtır. Sevgiyi zorlamayla, parasal güçlerle, mevki ve makamlarla elde edemezsiniz.
  Doğan güneşin güzelliği,
  Denizin üzerindeki yakamozlar,
  Dalgaların kıyıya vuruşu,
  Bir arının çiçekten bal alışı,
  Rüzgarın hafif hafif esmesi,
  Çiçeklerin kokusunun duyulması,
  Mendil satan çocuğun gözlerindeki ışıltı,
  Evine bir şeyler götüren babanın umudu,
  Çocuğuna yaşama sevinci aşılayan ananın mutluluğu,
  ancak sevgiyle bakan gözlerde anlamını bulur.
  Sevgiyle bakınca her şey bir başka görünür insanın gözüne, başka bir anlam kazanır gökyüzü, deniz, çiçek, kuşlar, insanlar…
  Her şey alabildiğince güzel olur.
  Sevgi yanlışların hesabını tutmaz, sevgi asla vazgeçmez. Sevgi sevecendir, bencil değildir. Sevgi kendiliğinden oluşan, neşeyle, güzellikle, gerçekle hatta gözyaşıyla beslenen bir şeydir. Sevgi, içinde büyümek demektir, umut demektir. Belli edilmeyen, gösterilmeyen sevginin anlamı yoktur. Sevgimizi gösterelim “olmaz”ları “olur”a dönüştürelim.
  Sevgi ayna gibidir. Sevdiğiniz kişi sizin aynanızdır. İnsan sevmeye ve sevilmeye muhtaçtır, gelişmesi için sevgiyle beslenmesi gerekir. Ancak insanın sahip olmadığı bir şeyi vermesi mümkün değildir. Sevgi vermek için sevgiye sahip olmanız gerekir.
  Sevgi her zaman kolların açık duruşudur. Sevgi için kollarınız kapanırsa, kendiniz dışında tutacak hiçbir şey kalmadığını görürsünüz. Sevgi elle tutulur bir şey olmadığından verildiğinde yitirilmez, azalmaz. Sevgi bir nehir gibi akar, kendi başına buyruktur, hiçbir engel tanımaz.
  Sevgi yaş tanımaz. Her yaşın ayrı bir sevgisi vardır. Sevgi “an”ı yaşar. Ne geçmişte kaybolur ne de gelecekte ifadesini bulur. O hep vardır. Bir kere başlamaya görsün, coşkun çağlayanlar gibi artar. Sevgi içinde büyümek, kendini sevgiye adamak demektir.
  Mutluluğu ve güzelliği yakalamak istiyorsanız kalbinize sevgi tohumları ekmelisiniz. Ekilen tohumlar yeşerip serpilince dünyanın bütün sorunlarının çözüldüğünü, çocukların ölmediğini, dünyamıza kardeşliğin egemen olduğunu, sevdikçe sevileceğinizi, sevdikçe sevginizin büyüdüğünü göreceksiniz.
  Nasıl ki “bir mum diğer mumları tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmezse” siz de severek, sevginizi vererek, paylaşarak bir şeylerinizi kaybetmezsiniz.
  Sevgi cimrisi olmayınız. Seviniz, seviniz, seviniz…
 3. 3
  Ziyaretçi
  aşk, sevmeyi bilmektir.Yaşanmışlıklarımız bazen aşka ihanet ettiğimizi gösterir.Ama aşk yaşanmışlıkları ihanet değil, aşkın gerçek yüzünü gösterir. 4. 4
  Ziyaretçi
  aşk: TÜM DÜNYA İNSANLARI ARASINDA SEVDİĞİNE TANIDIĞIN AYRICALIKTIR.

 5. 5
  Ziyaretçi
  aşk ne kadar iyi olursa olsun, ne kadar acı olursa olsun, ne kadar pişman olursak olalım yine de aşk oluyoruz ...
  dünya nın gerçeği bu ve asla değişmez tek gerçek var o da bazı erkeklerin gerçekten odun olması sevdiği kişiye bile açılamıyorlar....

 6. 6
  Ziyaretçi
  Bazen insan sevmek ister. Sadece sevmek ve sevilmek... Aşki tatmak ister bazen, sonun ne olacağini,nasil biteceğini düşünmeden.

 7. 7
  Ziyaretçi
  ask her insan için değerlidir

 8. 8
  Ziyaretçi
  Her aşk biter, Ölümsüz bir aşk için ölümsüz bir varlığı sevmek gerek, hiçbir zaman senin olmayacak bir varlığı

 9. 9
  Ziyaretçi
  Aşk bir erkek ve bir kadının birbirine duyduğu sevgi değildir.Aşk bir varlığa,kişiye duyulan bir sevgidir,bağlılıktır.=D

 10. 10
  Ziyaretçi
  Aşık olmak sonunun nasıl biteceğini bildi halde , sonunda ağlayıp üzülceni bildi halde ona aşkla dolu gözlerle bakıp seni seviyorum demektir.

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: Aşk Konulu Kompozisyon

  Reklam  Aşk aslında çok karmaşık birşey ve karşındaki kişinin seni seviyorum bile diyememesi dahada karmaşık bişeyy..

 12. 12
  Ziyaretçi
  Hani oda seni sevecekti.Sana bakacaktı,koruyacaktı.Anlamsızca sevecek hic bırakmayacaktı?Noldu o sözler?Noldu o umut? Sevgi ? Aşkla bakan gözler noldu? Neden değistin? Gökyüzum neden aniden karardı?Bana bi sor."Iyimisin,neyin var,neden degıstin diye.Al iste yalnizlik boyle aşk boyle bisey. Soraninda yok seveninde. Bu da benden bir yorum sizlere

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
aşk ile ilgili kompozisyon,  aşk kompozisyonları,  aşkla ilgili kompozisyon,  aşk kompozisyon,  aşk konulu kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi