Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer konulu kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer konulu kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer konulu kompozisyon

  Reklam  Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer konulu kompozisyon

  Forum Alev
  KONU: "SÜTTENAĞZI YANAN
  YOĞURDU ÜFLEYEREK YER."
  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamızın amacı; bir insanın tedbirli olması için bir tecrübenin yeterli olabileceğidir. Şu gerçektir ki, en fazla takdir ettiğimiz, hayran olduğumuz insanlar da, olgunluklarını zamanla kazanmışlardır. Buna göre düşünce düzeninizi şöyle kurabilirsiniz:
  1 - İnsanların, hayata yeni atıldıkları anki tutumları;
  2 - Gerçeklerin ve tecrübelerin insanın olgunlaşmasındaki ro
  lü ve önemi;
  3 - Sonuç.
  öRNEK ÇALIŞMA:
  "Genellikle insanlar hayata atılmadan önce, gerçekleri kendi dünyalarının pembe tülleri arasından değişik bir gözle görürler. Masum bir eğilimle, birçok olay karşısında kayıtsız ve tedbirsiz davranırlar. Umulmadık zorluklar, kaderin cilveleri, hayatın acı gerçekleri, büyük bir gevşeklik içindeki insanı bu pembe dünyadan sıyırır. İnsan yaşadığı tecrübeler nedeniyle acı çekerek gerçeği öğrenir.
  Birtakım kayıtsızlıklar ve düşüncesizlikler sonucunda yaşanılan hayat darbeleri insana yavaş yavaş tedbirli olmayı öğretir. Herhangi bir alanda kazanılan tecrübe, insanın görüşlerini, duygularını ve bütün davranışlarını etkiler. Bu durumda insan, en basit işlerde bile adımlarını daha dikkatli ve sakınarak atmaya çalışır, insanın, azim ve çalışmasının yanı sıra tecrübe yönünden de olgunlaşması, onun hayata daha iyi uyumunu sağlar.
  Her işte tedbirini önceden alan, ihtiyatlı davranan bir kimse kolay kolay yenilmez, hayal kırıklığına uğramaz. Ezilmeden yaşamak isteyenler için bu, en büyük kazançtır."

  __________________
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer konulu kompozisyon

  Reklam  İnsanların başına zarar verecek bir durum geldiği zaman bir daha böyle bir zararlı durumla karşılaşmamak için tedbirli olurlar.Bu tedbirleri alırken hep yaptıkları hatalar akıllarına gelir.+ Yorum Gönder
Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer konulu kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi