Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz ile ilgili kompozisyon

  Reklam  Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz ile ilgili kompozisyon

  Forum Alev
  KONU: "EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMAZ."
  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamızın amacı; tahminlerimizin, kendi kendimize yaptığımız plânların bazen gerçeklerle uyuşmaması, bu yüzden çok defa umduklarımızla karşılaşamamamızdır. Buna göre şöyle bir düşünce düzeni kurabilirsiniz:
  1 - Gerçekleri tanımayan insanın hayata karşı tutumu;
  2 - Umutlar ve tahminlerle gerçeklerin çatışması;
  3 - Konuyla ilgili örnekler;
  4 - Sonuç.
  öRNEK ÇALIŞMA:
  "Hayatta ne derece tecrübe kazanmış olursak olalım, genellikle hepimizde gerçeklerin soğuk katılığını yumuşatma eğilimi vardır. Bu herhalde, insanların, her şeyin kendi istekleri doğrultusunda gerçekleşmesini beklemesi eğiliminden kaynaklanıyor olsa gerektir. Bu sebeple, kendi köşemizde,- kendi kendimize yapacağımız hesaplarda ve yorumlarda her zaman için yanılabiliriz. Kendi dünyamızda türlü şekillerle hayal ettiğimiz gerçekler hiç ummadığımız bir çetinlikle karşımıza çıkabilir; bizi yenilgiye, hayal kırıklığına uğratabilir.
  Hayatta birçok insanın içine düştüğü bunalımlar hep bu, "evdeki pazarın çarşıya uymaması" yüzündendir. Ne kadar olgun ve akıllı olursak olalım, hayatın karşımıza çıkaracağı sürprizlerin hepsini kavrayamayız.
  Bu yüzden çeşitli kötü ihtimallere karşı hazırlıklı olmalı, plân ve düşüncelerimizde katı sınırlar yerine esnek bir ihtimal payı bırakmalıyız."
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz ile ilgili kompozisyon

  Reklam  Kendimizce yaptığımız planlar bazen tutmayabilir.Evdeyken 100 tl.lik alışveriş yapacağım demek markete gidince de 150 tl.lik mal almak gibidir.Hayatımızda yaptığımız bir çok plan ya gerçekleşmez yada bize pahalıya mal olur.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi