Cumhuriyet Hakkında Kompozisyon örneği

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Cumhuriyet Hakkında Kompozisyon örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Cumhuriyet Hakkında Kompozisyon örneği

  Reklam  Cumhuriyet Hakkında Kompozisyon örneği

  Forum Alev
  Cumhuriyet Hakkında Kompozisyon örneği

  Egemenlik Ulusundur

  Egemenlik bir topluluğun, bir devletin ülke üzerinde sahip olduğu tüm yetkilerdir, hür olmak, yetki sahibi olmak, hâkimiyet anlamlarına gelir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk egemenliğin halka ait bir olgu olduğunu "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." sözü ile açıklamıştır.
  Türkiye'de egemenlik fikri Kanun-ı Esasi ile gündeme gelmiş, fakat kabul edilmesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ile olmuştur. Kanunda yer verilen "Egemenlik koşulsuz ve sınırsız olarak ulusundur." ilkesi ile halk ve yönetim adına yeni bir dönem başlamıştır.
  Yetki sahibi, hür ve hakim bir millet gelişime açıktır, geleceğe umutlu bakar, çünkü çaba gösterecek gücü ve söz hakkı vardır. Egemenliğin millete ait olması, tüm bunları gerçekleştirebilecek bir ortam yaratır, yönetimde söz sahibi olan, kendi kendini yöneten halk daha iyi temsil edilir ve ilerlemeye açıktır. Hâkimiyetin tek kişinin tekelinde olduğu zamanlar düşünüldüğünde egemenlik tam anlamıyla özgürlük anlamına gelir. Yönetimde söz sahibi olmak bir yana her şeyi kabul etmek zorunda bırakılan bir halkın böylesine bir şeref ile ödüllendirilmesi Mustafa Kemal liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Mustafa Kemal bir konuşmasında "Huzurlu toplum, güvenli toplum, insan kişiliğine saygılı toplum tam ulusal egemenlikle sağlanır. Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin sağlanması, istikrarı ve korunması, ancak ve ancak tam ve kesin anlamı ile ulusal egemenliğin sağlanması ile devamlılık kazanır. Bundan dolayı, hürriyetin de eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası ulusal egemenliktir." sözleri ile bu konuya verdiği önemi göstermiştir.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Cumhuriyet Hakkında Kompozisyon örneği

  Reklam  bu egemenlik ile ilgili 3. 3
  Ziyaretçi
  ya bu egemenlikle ilgili neyin kafasını yaşyosunuz ? 4. 4
  Ziyaretçi
  Evet egemenlikle ilgili olmuş daha ağır basılmış o konunun üzerine bence siz bu kompozisyonu egemenlik bölümüne taşıyın daha anlamlı olur...Yinede emek var..

 5. 5
  Ziyaretçi
  çokkk gusel olmuş tskkurler 6

 6. 6
  Ziyaretçi
  bu egemenlik ile ilgili ve kompozisyon gibi değil

 7. 7
  Ziyaretçi
  biraz uzun olsaydı iyi olurdu

 8. 8
  Ziyaretçi
  Teşekkür ederim forumalev ailesi

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok güzellllllllllllllll

 10. 10
  Ziyaretçi
  çok güzel cok beendim

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: Cumhuriyet Hakkında Kompozisyon örneği

  Reklam  bu yazı için çok teşekkür ederim sayenizde ödevimi yaptım

 12. 12
  Ziyaretçi
  merhabalar
  basit aynı zamanda da kısa bir kompozisyon olmuş.örnekleme yapman hoş ama verdiğin örnekler demode.BANA SORARSANIZ BAŞTAN SAVMA BİR YAZI.YİNEDE EN AZINDAN EMEK VERMİŞSİN.HA BİDE KONUN DAHA ÇOK EGEMENLİKLE İLGİLİ OLMUŞ .YİNE DE ÜZÜLME. ASLINDA YETENEKLİSİN...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
cumhuriyet ile ilgili kompozisyon örnekleri,  cumhuriyetle ilgili kompozisyon örnekleri,  cumhuriyet dönemi ile ilgili kompozisyon,  cumhuriyet konulu kompozisyon örnekleri,  cumhuriyet kompozisyon örnekleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi