10 nisan polis günü konulu konusma metinleri

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden 10 nisan polis günü konulu konusma metinleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  10 nisan polis günü konulu konusma metinleri

  Reklam  10 nisan polis günü konulu konusma metinleri

  Forum Alev
  10 nisan polis günü konusma metinleri

  Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Kamu kurum ve kuruluşlarının kıymetli amirleri, Değerli konuklar ve Sevgili meslektaşlarım.
  Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 163. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirterek, burada tören için toplanmış bulunmaktayız.Hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum.

  Şanla, Şerefle yazdığı 162 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, 163. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

  Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir.

  Emniyet teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir.
  Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz. Çünkü; Adalete dayanmayan güç zorbalıktır, zalimliktir; ama kuvvete dayanmayan adalette aciz olur. Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için zalim değildir. Adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür.
  Hukuk devletinde hiçbir zaman kaba kuvvet, zorbalık yoktur. Kimse kabadayılıkla, Efelikle kendisine başkasının hakkı üzerine dayalı bir hayat kuramaz. Eğer birileri böyle bir yaşamı bu toplum içerisinde yapabiliyorsa, toplum o zaman devletin otoritesinden, varlığından endişe eder ve “Nerede bu devlet”diye aramaya başlar. Bizim en başta gelen görevimiz devleti aratmamaktır. Devletin her kesiminde her köşede var olduğunu hissettirmektir. Çünkü;Kuruluş amacımız budur.

  Türk Polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.
  Polisin olayları önlemesi - suçluların yakalanabilmesinde halk desteğinin önemi ile Polis Vatandaş diyalogunun ne kadar iyi olursa, başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir. Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız Polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için Polis Vatandaş el ele olmalıdır.

  Teşkilatımızın 163. kuruluş yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi ........ ilçemizde de büyük bir coşku ve çeşitli etkinliklerle hep birlikte gururla kutlamanın mutluluğunu tadarak, bu vesile ile devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden arkadaşlarımızın aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli ve gazilerimiz ile halen görevleri başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor sizlere tekrardan ........ İlçe Emniyet Amirliği personeli adına en derin saygılarımı arz ediyorum.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: 10 nisan polis günü konulu konusma metinleri

  Reklam  Polis imdat 155 telefon numarası.Bu telefon hergün binlerce kişi tarafından aranmaktadır.Sadece asayiş için değil her türlü konu ve yardım için insanlar polisi arayarak onlara olan güvenini belirtmiş oluyorlar.+ Yorum Gönder
10 nisan polis haftası konuşma metni,  10 nisan konuşma metni,  10 nisan polis bayramı konuşma metni,  10 nisan konuşma metinleri,  10 nisan tören konuşması
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi