Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gizliyara
  Frmacil.com
  Reklam

  Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon

  Reklam  Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon

  Forum Alev
  Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon


  Kış, dört mevsimden biridir, sonbahardan sonra, ilkbahardan önce yaşanır. Soğuk bir mevsim olan kışın gelişi ile soğuk, yağmur, kar, dolu gibi mevsimsel olaylar meydana gelir. Yaz boyunca güneş ışınlarını dik alan bir yerin dünyanın dönüşü ile bu ışınlardan yoksun kalması sonucu kış mevsimi yaşanır.

  Güneş ışınlarının 21 Aralık tarihinde Oğlak Dönencesine dik gelmesi sonucu Güney yarım küreye yaz, Kuzey yarım küreye kış gelir. Farklı yarımkürelerde farklı zamanlarda yaşanan kış mevsimi ülkemizde ve Kuzey yarım kürede 22 Aralık ayı ile başlayıp 21 Mart ile sona erer. Kış başlangıcı ile gündüzler kısalmaya geceler uzamaya başlar.

  Ülkemizde kışın her bölge eşit olarak yağış almamakla birlikte, en ağır mevsim Doğu Anadolu Bölgesi’nde görülür. Bu bölgede karlı gün sayısı oldukça fazladır, diğer bölgeler yağış almakla birlikte kış şartları fazla ağır değildir.

  Kış ısınma ihtiyacının artması, meyve sebze çeşitliliğinin ve veriminin düştüğü, güneş ışığından daha çok yararlanmak adına yapılan yaz saati uygulamasının kış saati uygulamasına dönüştürüldüğü bir mevsimdir. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon

  Reklam  Dört mevsimden biri olan kış mevsimi soğuk olmasına göre ayrı bir güzelliği vardır. bazı bölgelere bol bol yağmur yağarken daha soğuk yerlere de kar yağmaktadır. Kar yağışını seyretmek ve kardan adam yapmak kışın eğlenceli oyunlarındandır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi