Orman Haftası konulu Konuşma Metni örneği

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Orman Haftası konulu Konuşma Metni örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Orman Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Orman Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Forum Alev
  Orman Haftası Konuşma Metni

  Sevgili Arkadaşlar!


  Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır.


  Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir. Ormanlarını bilinçsizce tüketen ülkeler, sadece çölleşmekle kalmazlar, sahip oldukları en değerli şeyi ve en büyük doğal zenginliği de kaybetmiş olurlar.


  Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Ormanların en büyük düşmanı insanlardır. Tarla açmak için ormanı yok eden de, attığı sigara izmariti ya da yaktığı ateşle koca bir ormanı yakıp kül eden de insandır.


  Ormanların çoğaltılmasında bizlerin de katkısı olabilir. Orman işletmeleri ya da belediyelere müracaat ederek ağaçlandırma çalışmalarına katılabiliriz.


  Saygı ve sevgilerimle hepinizi selamlıyorum.

  ( Alıntı ) 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Orman Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Orman haftası konuşma metni Ormanlarımıza verilen değerin ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Ormanların ülke için doğal zenginliği olduğunu ormanlardan ne kadar faydalandığımızı ormanlarımızın kıymetini bilip korumamız gerektiğini açıklamaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi