Engelliler Haftası konulu Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Engelliler Haftası konulu Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Engelliler Haftası konulu Kompozisyon

  Reklam  Engelliler Haftası konulu Kompozisyon

  Forum Alev
  Engelliler Haftası ile İlgili Kompozisyon-Engelliler Haftası Konulu Kompozisyon

  10 ile 16 Mayıs günleri arası Sakatlar Haftası’dır. Bu hafta boyunca sakatların sorunları tartışılır. Sakatlığa sebep olan etkenler açıklanır ve bu sebeplerin ortadan kalkması için çareler araştırılır. Sakatların eğitilebilmeleri ve iş sahibi olabilmeleri için gerekli şartlar oluşturulmaya çalışılır.

  Sakatla Haftası boyunca, her gün ayrı bir sakatlık konusu işlenir. 10 Mayıs günü sakatlar Haftası’nın açılışı yapılır. 11 Mayıs görmeyenler günü, 12 mayıs işitme ve konuşma engellileri günü, 13 Mayıs ortopedik özürlüler günü, 14 Mayıs zeka ve ruhsal özürlüler günü, 15 Mayıs güçsüz yaşlılar ve korunmaya muhtaç çocuklar günü olarak değerlendirilir. 16 Mayıs günü ise sakatlar haftasının genel değerlendirmesi yapılır.

  Akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlikler, aşıların zamanında yapılmaması ve kazalar sakatlığın en önemli sebepleridir. Sakatlarında hayatlarını sürdürebilmek için çalışmaları ve gelir sağlamaları gerekir. Sakatlara acıyarak ya da onlara bakıp duygulanarak sorunlarını çözemeyiz. Onların da yapabileceği işler vardır. Sakatların iş sahibi olmalarına yardımcı olmak zorundayız. Kanunlarımız işlerinde çalışan her 100 işçiden 2 sinin sakat işçi olmasını zorunlu kılmıştır.

  Gördüğümüz sakatlarla alay etmeyelim ve gülmeyelim. Bir gün bizim de sakat kalabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan onlara yardımcı olalım.

  Hepinize kazasız ve sağlıklı günler, mutlu bir ömür diliyorum!

  (Ev ve Sınıf Etkinlikleri Antolojisi Kitabı)
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Engelliler Haftası konulu Kompozisyon

  Reklam  Bugün sağlıklı olabiliriz ama yarın ne olacağımızı biz bilmiyoruz.Etrafımızdaki engelli vatandaşlara yardım etmek ve onları anlamaya çalışmak lazım.Yarın bir kaza yapıp engelli olmayacağımızı kim garanti edebilir.Hayatı onlara kolaylaştıracak çalışmaların yapılması ilk öncelikli konudur.Onları sosyal hayattan koparmadan hayatın tüm alanlarında iş imkanı sağlamak gerekir.+ Yorum Gönder
engelliler ile ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi