Ünlülerin Gençlik Dönemleri İle İlgili Komik Haberler

+ Yorum Gönder
Resimler ve Komik Şeyler Bölümünden Ünlülerin Gençlik Dönemleri İle İlgili Komik Haberler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  wirüs
  Üye
  Reklam

  Ünlülerin Gençlik Dönemleri İle İlgili Komik Haberler

  Reklam  Ünlülerin Gençlik Dönemleri İle İlgili Komik Haberler

  Forum Alev
  Ünlülerin Gençlik Dönemleri

  İşte gençlik dönemlerinde "Senden birşey olmaz" denilen ünlülerin hikayesi..

  12.10.2006 22:09


  Türk Pop Müziği'nin Minik Serçesi Sezen Aksu, albümü sadece 50 adet satınca büyük bir şok yaşadı. Üstelik bu 50 adet albümü kendisi ve tanıdıkları almıştı. İşte Aksu'nun hiç satmayan albümünün ardındaki büyük sır.Ozan Güven ise şaşı diye konservatuara alınmadı.

  Gençlik dönemlerinde Senden birşey olmaz denilen ünlülerin hikayesi: Unkapanı'nda şirket şirket dolaşan Aksu'nun 1975'te çıkardığı Haydi Şansım adlı 45'liği sadece 50 adet sattı. Aksu o günleri şu sözlerle anlatıyor Moralim çok bozulmuştu çünkü o 50 taneyi ben ve yakınlarım almıştık... Ozan Güven ise şaşı diye konservatuara alınmadı.

  SEZEN AKSU

  İlk albümünü sadece 50 kişi aldı

  Sezen Aksu, bulunduğu noktaya gelene kadar büyük sıkıntılar çekmiş. Lise hayatında kendini iyice müziğe veren Aksu, buna rağmen yüksek öğrenim için Ziraat Fakültesi’ni seçmiş. Aynı yıllarda İzmir Radyosu Sanatçılar Derneği’ne giren Aksu, altı yıl süreyle Türk Sanat Müziği eğitimi almış.

  Okulunu bırakıp İzmir’den İstanbul’a gelen ve Unkapanı’nda şirket şirket dolaşan Aksu’nun yüzüne kapılar bir bir kapanmış. Uzun uğraşlardan ve reddedilmelerden sonra mucizenin adı Yeşil Giresunlu olmuş. 1975’e girerken piyasaya çıkan Haydi Şansım adlı 45’liği sadece 50 adet satan Aksu o günleri şu sözlerle anlatıyor: Moralim çok bozulmuştu. Çünkü o 50 adedi de sadece ben ve yakınlarım almıştık.


  Deniz Akkaya

  Uğurkan Erez’i şaşırtan manken

  Uğurkan Erez, Elite Model Look Yarışması’nın koreografisiyle uğraşıyordum. 20 kızın içinden sadece biri istediğim şeyleri yapamıyordu. Bu kız hariç, diğer 19’unun manken olabileceğini söyledim. Yıllar sonra Neşe Erberk yeni mankenlerini göstermek için beni çağırdı. İçlerinden biri beni çok şaşırttı diyor. Uğurkan Erez’in sözlerini geri almasını sağlayan kişi ise Deniz Akkaya’dan başkası değil.  İPEK TANRIYAR  Müzik kanalından kovuldu

  İpek Tanrıyar, bir kanaldan kovulduktan sonra hırslanıp mesleğine nasıl sarıldığını şu sözlerle anlatıyor: Number One TV’ye VJ’lik için çekimlere gittim, kabul edildim. Canlı yayında şarkı sunumları yapıp, arada da birkaç cümle kuracaktım. Fakat basit gibi görünse de canlı yayında çok heyecanlandım ve fena halde çuvalladım. Üç hafta sonra da kanaldan kovuldum!

  İlk büyük başarısızlığımdı ve çok ağlamıştım. Hatta kovarlarken bana ’Senden hiçbir şey olmaz’ dediler. İşte bu cümle beni fena hırslandırdı. Ardından sunuculuk dünyasına daha bir doludizgin ve hırslı girdim. Bu hırs ve azim benim ’Şahane Pazar’ ekibine dahil olmamı sağladı.


  MAHSUN KIRMIZIGÜL

  Sesin kapı gıcırtısı gibi

  İlkokul öğretmeni sürekli olarak; Mahsun, sesin kapı gıcırtısı, tencere kazıntısı gibi... Senden türkücü olmaz dermiş. Bunun üzerine her seferinde eve gittiğinde ağlayan Kırmızıgül, neredeyse ilkokul öğretmenine inat şarkıcı olmuş!

  EVRİM AKIN

  İki okuldan da atıldı

  Senden bir şey olmaz denilerek önce lisedeki tiyatrodan, ardından Yeteneksizsin sözleri eşliğinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden atılmış Evrim Akın. Gerçi o da kendini yeteneksiz buluyor ama Avrupa Yakasındaki Selin tiplemesi hálá hafızalarda...

  ŞAHAN GÖKBAKAR

  Okulun tembel adamı

  Bilkent’te tiyatro okuyan Gökbakar, okulun eğitiminden rahatsız olmuş: Herkes birer ’küçük Cüneyt Gökçer’ olup çıkmıştı. Sesler, rezonans katmalar... Bunları ben de yapabilirdim ama doğal gelmiyordu. Böylece okulun tembel adamı olmuş.


  OZAN GÜVEN

  Şaşı diye konservatuvara alınmadı

  Son dönem Türk Sineması’nın önemli oyuncularından Ozan Güven, bir röportajında, şaşı olduğu için konservatuvara alınmadığını, hocaların Bir çift yeşil gözle oyuncu olunmaz dediğini anlattı.

  MERVE İLDENİZ

  Yüzüme kapanan kapı kendiliğinden açıldı

  Merve İldeniz’e hayatı boyunca unutamadığı gün sorulduğunda aklına ilk olarak, boyu kısa bulunduğu için Başak Gürsoy Ajans’tan geri çevrildiği gün geliyor. O gün eve gidip hüngür hüngür ağladım diyen İldeniz, 1986 yılında Güneş Gazetesi Güzellik Yarışması’nda ikinci seçilmiş. Ardından da Flash Form Ajans’a girerek mankenlik kariyerine başlamış. 1990’da ise yeniden Başak Gürsoy Ajans’ın kapısından içeri girmiş. Çünkü ajans sahibi Gürsoy, kendisiyle çalışmak istiyormuş!

  ZEYNEP CASALİNİ

  Senden şarkıcı olmaz dediler sonra da ödül verdiler

  POPSAV Ödül Töreni... Hakan Peker, En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü veriyor. Ödül kazanan ismin sözleri bir hayli ilginç; Hakan Bey, söylemeden duramayacağım. Ben 10 yıl önce size geldim. Bana ’Senden şarkıcı olmaz’ dediniz. Şimdi bana ödül veriyorsunuz İşte bu sözlerin sahibi Zeynep Casalini


  Kemal Sunal'ın Filmi Gerçek Oldu 2006-10-13

  Kemal Sunal'ın 'Deli Deli Küpeli' filmi gerçek oldu. Kuşadası'nı 3 gün sahte kaymakam yönetti

  Deli Deli Küpeli filmi gerçek oldu

  Latif SANSÜR (DHA)

  Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı Deli Deli Küpeli filmi Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gerçek oldu. Kendisini stajyer kaymakam olarak tanıtan bir kişi, izne çıkan Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış’ın yerine üç gün boyunca toplantılara katılıp kararlara imza atarak görev yaptı. Gerçek, Kaymakam Barış’ın izin dönüşünde Şu görev yazını getir bakalım demesiyle ortaya çıktı.

  CEVAT Fehmi Başkut’un Buzlar Çözülmeden adlı çok sevilen oyunundan beyazperdeye uyarlanan ve ilkinde Fikret Hakan’ın, ikincisinde Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı filmi anımsatan bir olay, Kuşadası’nda yaşandı. Gelişmeler, Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış’ın izne ayrılmasıyla başladı. Barış’ın yerine Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu vekalet etti. Ateşoğlu’nun vekaleti döneminde 25 Eylül günü, Kuşadası Kaymakamlığı’na gelen ve adının Adem Ergücü olduğunu söyleyen 27-28 yaşlarındaki bir genç, stajyer kaymakam olduğunu, Kuşadası’nda görev yapmaya geldiğini belirtti.

  HİÇ KİMSE SORMADI

  Kaymakamlık görevlileri, stajyer kaymakama hiçbir şey sormadı, söylediklerini kanıtlayan hiçbir belge de istemedi. Kuşadası’nda bir otelde konaklayan genç, kaymakammış gibi göreve başladı. Sahte kaymakam, üç gün boyunca tarım ve asayiş konularıyla ilgili toplantılar dahil, tüm toplantılara katıldı; birçok yazışmayı stajyer kaymakam olarak imzaladı, kaymakamlığın tüm olanaklarını kullandı.

  Tavırları ve konuya hakimiyeti nedeniyle kimsenin şüphelenmediği sahte stajyer, çevredeki esnafla da sıcak diyaloğa girdi, hükümet konağı etrafındaki işyeri sahipleriyle tanıştı.

  Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış da izin dönüşü stajyer kaymakam olduğunu iddia eden kişiyle tanıştı. Hatta sözkonusu kişiyi, davetli olduğu bir iftar yemeğine bile götürdü.

  GÖREV YAZIN NERDE

  Ancak Kaymakam Barış’ın görev yazısının neden gelmediğini sorması üzerine foyasının meydana çıkacağını anlayan sahte kaymakam Elazığ’da babam vefat etmiş. Gidip birkaç gün sonra döneceğim diyerek ortadan kayboldu. Stajyer olduğunu söyleyen sahte kaymakamın atama yazısının gelmesini ve kendisinin dönmesini bekleyen Kaymakam Ahmet Ali Barış’ın araştırması, sahte kaymakam skandalını ortaya çıkardı. Emniyet, Elazığlı ve gerçek adının A.Y. olduğunu belirlediği zanlının yakalanması için çalışma başlattı. Kaymakamlığın, sahte kaymakamın imzalarını taşıyan evrakı ilgili kurumlardan geri istendiği öğrenildi.

  Kaymakam da İnandI

  Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış da izin dönüşü stajyer kaymakam olduğunu iddia eden kişiyle tanıştı. Söz konusu kişiyi, davetli olduğu bir iftar yemeğine bile götürdü. Ancak Kaymakam Barış, görev yazısının neden gelmediğini sorunca sahte stajyer kaymakam kayıplara karıştı.

  Başkut’un sevilen eseri

  Cevat Fehmi Başkut’un en sevilen ve tekrar tekrar sahnelenen oyunu Buzlar Çözülmeden iki kez de beyazperdeye aktarıldı. Oyunla aynı adı taşıyan 1965 yapımı ilk filmi Nejat Saydam yönetti, başrollerini Fikret Hakan ve Selda Alkor paylaştı. Eser, 1986 yılında Deli Deli Küpeli adıyla ikinci kez beyazperdeye uyarlandı. Kartal Tibet’in yönettiği filmde Kemal Sunal, Melike Zobu, Yavuzer Çetinkaya ve Yaman Koray, rol aldı. Buzlar Çözülmeden, 1960 ihtilali sonrasında yolları kardan kapanan bir Anadolu kasabasına gelen akıl hastanesinden kaçmış bir delinin kasabalılarca kaymakam sanılmasıyla başlar.

  Mahsun’dan yüzyılın gafı !

  Mahsun Kırmızıgül, Fatih Terim’e “vantilatör” deyince olanlar oldu.

  Kırmızıgül’ü dinleyenler arasında Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve Fulya Terim de vardı. Terim’e ‘antrenör’ demeye çalışan Kırmızıgül, “Türkiye’nin en iyi vantilatörü aramızda” diyerek büyük bir gafa imza attı. Hata yaptığını fark eden Kırmızıgül, Terim’den defalarca özür diledi. Fatih ve Fulya Terim çifti de olaya gülerek karşılık vererek Kırmızıgül’ün şarkılarına eşlik etti.

  Yılmaz’a ‘Yıkılmadım’ parçası
  Eskİ Başbakan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz da Mahsun Kırmızıgül’ü dinledi. Mesut Yılmaz’a ‘Hoş geldin’ diyen Kırmızıgül, Yılmazların ellerinden öptü. Siyasete dönmeye hazırlanan Mesut Yılmaz’a ‘Başbakanım’ diye hitap eden türkücü, çift için ‘Yıkılmadım’ şarkısını söyledi.

  Piton Yılanı Menüyü Karıştırınca!

  ABD’de Houdini adlı piton yılanı, 2 kişilik elektrikli battaniyeyi elektrik kablosu ve kontrol kutusu ile birlikte tamamen yuttu.


  Idaho Eyaleti’nde meydana gelen olayda, pitonun yuttuğu elektrikli battaniye, 2 saat süren ameliyatla çıkarıldı. 3.5 metre boyundaki Burma cinsi 27 kiloluk piton Houdini’nin sahibi Karl Beznoska, "Battaniyeyi onu sıcak tutsun diye kafesinde bulunduruyordum. Battaniyeyi, akşam yemeği olan tavşanla karıştırdı galiba. Kabloyu fişten nasıl çıkardı anlayamadım. Eğer çıkarmasaydı çarpılırdı" dedi.

  Uzmanlar: 6 saatte yutmuş

  California’lı uzmanlar, Houdini’nin battaniyeyi 6 saatte yuttuğunu tahmin ettiklerini söyleyerek, "Ameliyat yapılmasaydı ölürdü" dediler. Houdini’nin emekli kayak öğretmeni olan Avusturya asıllı sahibi Beznoska, pitonunu çevredeki ilkokullara götürerek çocuklara hayvan sevgisi aşılıyor. Beznoska, Houdini ile 16 yıldır birlikte yaşadıklarını açıkladı.

  Ameliyatı 2 saat sürdü

  Karsten Fostvedt ve Barry Rathfon adlı veterinerler, 2 saatlik ameliyattan sonra battaniyeyi pitonun midesinden çıkarabildi. Daha önce hiç yılan ameliyat etmediklerini söyleyen veterinerler, röntgende belirledikleri battaniyeyi çıkarabilmek için, bazı uzmanlarla telefon görüşmeleri yaptı. Midesi yarım metre boyunda açılarak ameliyat edilen pitonun durumu iyi.

  Kumandaların Frekansı Karışınca!

  The Sun gazetesinin haberine göre adı açıklanmayan adamın ereksiyon sağlamak için taktırdığı cihazı çalıştıran frekansla, komşusunun garaj kapısını açmakta kullandığı uzaktan kumandanın frekansı aynı.
  (19 Temmuz 2006 Çarşamba)

  Sürekli istenmeyen ereksiyonlar yaşayan İngiliz mağdur, “Aslında komşumun hiçbir suçu yok! Adam, garaj kapısını cipinden inmeden açmak istiyor. Bunun için de kumanda almış. Ama garajın kapısı açıldıkça, mutluluk çubuğum da hareket ediyor. Açık söylemek gerekirse, bu durum hiç de eğlenceli değil.

  Komşumun işe gidiş-geliş saatleriyle yaşıyorum. Asıl sorun hafta sonları... Çünkü, misafirlerimiz geliyor. Komşumun da ne zaman eve girip çıkacağı belli değil. Sürpriz bir gelişme olmaması için dua ederek misafirlerimizi ağırlıyoruz. Ayrıca, mutluluk çubuğumu çalıştırınca komşunun garaj kapısı açılıyor. Onun da cipi tehlike altında” dedi.

  Uzmanlar, soruna herhangi bir çözüm getiremediklerini, zira operasyonun Türkiye’de yapıldığını söylüyor. 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Ünlülerin Gençlik Dönemleri İle İlgili Komik Haberler

  Reklam  Gençlik dönemleri insanların en deli dolu olduğu zamanlardır.Bu dönemlerde insanların hayatta başarılı olamayacakları düşünülebilmektedir.Fakat zaman geçtikçe onların başarıları da orataya çıkmakta ve hepsi dünyanın sayılı insanları olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi