Bayram izlenimleri (MİZAH)

+ Yorum Gönder
Resimler ve Komik Şeyler Bölümünden Bayram izlenimleri (MİZAH) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  fecr
  Özel Üye
  Reklam

  Bayram izlenimleri (MİZAH)

  Reklam  Bayram izlenimleri (MİZAH)

  Forum Alev
  Bayram izlenimleri (MİZAH)


  AFYON'DAKİ SİSİN SEBEBİ: Sabaha karşı mola verdiğimiz Afyon'da her taraf sis-duman içinde. Adeta göz gözü görmüyor. Otobüsten indiğimizde kesif sucuk kokusu burnumuza doluyor. Mis gibi Afyon sucuğunun güzel kokusunu ciğerlerimize çekiyor ve sisin sebebini anlıyoruz. Bu duman, dönüş yolunda 30-40 otobüsün birden mola verdiği ve binlerce yolcunun indiği tesislerde pişirilen ve anında kapış kapış tüketilen sucuklardan geliyor..

  KAÇAN BOĞALAR DAĞLARA SIĞINDI: Bir şekilde firar ederek bayramda kurban olmaktan kurtulan boğalar ve danalar İzmir'deki Çatalkaya Dağı'na çıkarak örgütlendiler. Lider olarak en irileri Esen Boğa'yı seçen büyükbaşlar, dağlarda "yılkı atları" gibi sürü halinde yaşayacaklar. Halen 50 hayvandan oluşan sürünün baharda çoğalmasından ve önümüzdeki Kurban Bayramında yeni büyükbaşların katılmasıyla oldukça büyük bir "yılkı öküzleri" sürüsünün dağlarda hakimiyeti ele almasından korkuluyor.

  KURBAN DERİLERİNİ ADD'YE BAĞIŞLADILAR: İzmir'in Gürçeşme semtinde etkili olan "Sofu derviş" tarikatı müntesipleri topladıkları bin kurban derisini Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubesine bağışladılar. Aralarında çarşaflı hanımların da bulunduğu cemaat mensupları "çarşaf açılımından dolayı CHP'ye vermek istedikleri derileri partililerin yönlendirmesiyle ADD'ye getirdiklerini" söylediler.

  BAYRAMLA İLGİLİ OLUMLU BİR HABER YAYINLANDI: Doğan Medya Grubu gazetelerinde ilk defa bu bayram "Kurban Bayramı"yla ilgili olumlu bir haber yayınlandı. Grubun en yüksek tirajlı magazin gazetesi Posta'da "kurbanın koç yumurtasını yiyenlerin cinsel hayatlarının daha verimli geçtiği" yönünde pozitif bir haber yer aldı. Bu haberi okuyan gazetenin muhafazakar okurları da duygulanarak ağladı.

  ŞEKER TOPLAMA REKORU: Dini bayramlarda şeker toplama rekorunu İzmir Tenekeli Mahalle'den Bayram Şeker kazandı. Evinden çıktıktan sonra Kahramanlar ve Alsancak semtinde üç saat içinde 350 kapıyı çalarak yanında taşıdığı poşetlere tam 3 kilo şeker ve çikolata toplayan 8 yaşındaki Bayram Şeker'in rekoru tescillendi. Anne ve babası da evlatlarını gözlerinden öperek tebrik ettiler. Çok duygulandığı görülen anne "paramız olmadığından misafirlerimize ikram edecek şekerimiz de yoktu. Sağolsun Baryamım yine bayram şekerimizi çıkardı. Kendisiylen gurur duyuyorum anacım!" şeklinde konuştu.

  KURBAN KESME REKORU: Bayramda kurban kesme rekorunu ise Balçovalı kasap Kazım Gerdan kırdı. Bir saat içinde iki koç, bir keçi, üç dana ve beş boğayı kesen Gerdan'a İzmir Kasaplar Odası tarafından ödül olarak "altın bıçak" verildi.

  DANDİK TURİZM'İN KORSAN SEFERLERİ: Dönüş için bilet bulamayan bazı yolcular korsan firmaların "dandik" otobüslerine binmek zorunda kaldılar...

  Rıfat Yörük - Mizah

 2. 2
  türk kızı
  Görevli Bayan Üye

  --->: Bayram izlenimleri (MİZAH)

  Reklam  Her zaman ki memleket manzaraları işte;)
  En azından bir şekilde koyun koyuna geçirdik bayramımızı.
 3. 3
  Zehra
  Üye
  paylasim icin tesekkürler :) 4. 4
  Yaralı Melle
  Özel Üye
  Bayram izlenimleri (MİZAH)

  paylasim icin tesekkürler :)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi