Karakter Yapılandırma Rehberi (girin bi bakın sizi

+ Yorum Gönder
Knight Online ve Knight Online Genel Bölümünden Karakter Yapılandırma Rehberi (girin bi bakın sizi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  madeline
  Üye
  Reklam

  Karakter Yapılandırma Rehberi (girin bi bakın sizi

  Reklam  Karakter Yapılandırma Rehberi (girin bi bakın sizi

  Forum Alev
  WARRIOR

  Warriorlar oyundaki en fazla defansa resistance ve HP ye sahip karakterlerdir. Atakları gayet kuvetli olmakla beraber seridir. Çünkü skillerinin dolma süresi nerdeyse yoktur.

  Master öncesi

  Tank warrior


  Master olmadan önce hiç yatmak xp kaybetmek istemiorum diyenler için biraz maliyetli (reskill ve restat parası) olmakla beraber tank warrior birebir. Tank warrior yapmak için stat puanlarınızı öncelikle chitin giyebilecek kadar STR ye vermelisiniz geri kalan bütün stat puanlarının hepsi HP ye gidecek. Ortalama bir hesap yaparsak +6 chitin set için 170 str yeterlidir. Geri kalan stat puanlarını hp ye verirseniz canavar gibi bir tank warrior olursunuz. Skill dağılımı ise tamamen size kalmış. Param var ilerde reskill yaparım diosanız skillerde full defence gidin derim. Yok ben o kadar para harcıyamam diosanız warriorun genel skill dağılımını kullanın. Yani 45 defence gerisi atak. Ne giyer bu tank warrior ne yapar ne eder. Tank warriorların üzerlerine +6 HP chitin set ile HP bonuslu kalkan (en az +6 plate shield) ve HP bonuslu bir silah (atağı önemli deil 7-9 HP bonusu olsun yeter veya paranız varsa giantic axe alın) almalıdır. Bu şekilde gelişmiş bir warriorun lvl 50+ da undying buffla yaklaşık 5000 HP si olur.tank warriorun dezavantajı solo takılamaz ama 5000+ HP ilede tank yapamayacağınız hiçbir şey yok.
  Normal warrior
  normal warrior tipi çoğu kullanıcının tercih ettiği tiptir.statlarını 94 HP gerisi STR şeklinde dağıtırlar.skillerde ise provoker olabilmek için 45 defence gerisi atack skilline verirler.üzerlerine 2 çeşit set hazırlarlar.birisi full HP set dieri full STR set.full HP set harpy partiler için full STR set ise solo takıldıklarında veya yüksek atak vermeleri gerektiğinde kullanırlar.
  Berserk/Passion warrior
  pek tercih edilen bir warrior türü deildir.berserk/passion altındaki skiller bence gayet saçma olup gereksizdir.merak edenler için berserk/passion ın lvl 60 skill i olan quake provoke a benzer ama etrafındakilere 100-150 arası damage vurur.
  Master sonrası
  bir çok warrior skillerde lvl 60 a kadar provoker olur 60 dan sonra sworddancing i açmak için reskill yapar.ama reskill yapmadan lvl 62 ye kadar gidip sworddancing i lvl 62 de açanlarda vardır.çünkü provoke warriorların 60 tan sonra lvl kasmaları için gerekli tek skilldir.(lvl 63 de de scream skillini)

  ROGUE

  Assasin

  Roguelar assasin olmak için skill pointlerinin 55ini assasine gerisini de explore a verirler.bir anda çok yüksek damage vermek için assasin karakteri birebirdir.ama skillerini dolma süresi bayaa uzundur(bazı skillerinin dolması 1 dakikayı bulur vampiric touch gibi..) ve assasinken kullanıcak skilliniz kalmazsa apışıp kalırsınız .

  Normal assasin

  normal assasinler çoğu kullanıcının tercih ettiği tiptir.stat dağılımında 94 hp gerisini de dex e verirler.böylelikle chitin armor giyebilirler.assasin karakterinin asıl mantığı yüksek hasar olduğu için üzerlerine full dex bonus almaları gerekir.

  Fullplate assasin

  fullplate assasin olmak için açıkçası oyunu bilmek gerekir başka bir deyişle fullplate assasin profesyönel oyuncuların tercihidir.stat dağılımları sadece full plate giydikleri için 82 Hp gerisi dex olarak dağılır.ki bu da onlara normal assasinlere oranla 12 dex bonus verir.dezavantajı defansından ödün vermesidir ama avantajları armorlarının ucuz olması ve normal assasinlere oranla daha fazla damage vurmalarıdır.

  Plate assasin

  plate assasin aslında bana göre assasinin tam karşılığıdır.çünkü çok defansları normalden düşük olduğu için tam bir assasin gibi sürekli saklamalı ve akıllıca hareket etmelidirler.stat dağılımında full dex e verirler daha sonra artanları HP.plate assasin olmanın asıl amacı maximum dex stat puanını erken lvllerde(lvl60) almaktır.[255 dex(bir stat a verebileceğiniz en fazla puan 255dir.)].dezavantajı defansları normal bir assasinden çok daha düşüktür.avantajları gayet yüksek hasar verebilirler ve armorları ucuzdur.

  Archer

  skill dağılımları 60 a kadar archer gerisi explore olacak şekilde dağılmalıdır. archerlarda assasinler gibi daha fazla dex almak için armordan fedakarlık yapabilirler.

  MAGE

  mageler oyundaki en düşük defansa sahip olan karakterlerdir.ama bu açıklarını uzun mesafeli atakları ve en önemlisi alan atakları(AOE=area of effect) ile kapatırlar.
  pet mage
  ben hem atağımın hemde defansımın dengeli olmasını istiyorum diyorsanız pet mage olmanızı öneririm.pet mage olmak için 160 INT gerisini MP ye vereceksiniz.ne giyer bu pet mage master olana kadar crimson+6/HP sizi idare eder.ondan sonra yavaş yavaş complete armora geçersiniz.

  Fire Mage

  fire mageler glacier ve lightining magelere oranla daha fazla hasar verirler.ikincil skillerini glacier seçerlerse birçok yaratığı solo yapabilirler.fire mage olmak için skillerde lvliniz kadar fire a gerisini ikincil skillinize vermelisiniz.
  glacier mage
  glacier mageler fire magelere oranla daha az vururlar ama her skillerinde yavaşlatma özelliğine sahiptirler.genelde harpy partylerde dier magelere oranla daha çok aranırlar.ayrıca yavaşlatma özellikleri CZde de çok işe yarar ikincil skillerini light seçerlerse tam bir pk mage olurlar.parti içinde stun ve slow özellileri ile daha kolay adam kesebilmeyi sağlarlar.glacier mage olmak için lvliniz kadar glacier skiline gerisini ise istediğiniz ikincil skille vermelisiniz.

  Light Mage

  light magelerde fire magelere oranla daha az damage verirler ama stun özellikleri bu açıklarını kapatır.ikincil skillerini glacier seçmeleri akıllıcadır.böylece hem solo xp takılabilirler hem de cz de mükemmel bir parti içi pk adamı olurlar.lightining mage olmak için lvliniz kadar light skiline gerisini ikincil skile vermelisiniz.

  Paper Mage

  geldik en çok merak edilen mage tipine.nedir bu paper mage ne işe yarar yenir mi içilir mi?papermage kabaca daha fazla atak verebilmek için defansından ödün veren mage tipidir.herkes papermagelerin normal magelere oranla çok az defansı olduğunu sanır ama öyle dağlar kadar fark yoktur.full complete giymiş bir mage in defansı 300-450 arası iken papermagein defansı 200-400 arası deişir.(üzerlerindeki itemlere bağlı olarak benim şahsen üzerimde buffsız 380 defansım var)ne giyer bu papermage?proncosuldan 1 cursed upgrade scrolla +4 e kadar upgrade edilebilen en düşük defanslı itemleri giyer.üzerlerinde en az +6/HP set olursa iyi olur.staff olaraksa en az bir +6/48 wizard iş görür.lycaon staff ise papermageler için en mükemmel stafftır.ayrıca papermageler talia skin giyerek defanslarını arttırabilirler.(talia skin int istemez)papermage için birincil skilinizi fire seçmelisiniz.ikincil skili ice seçerseniz birçok yaratığı solo kesebilirsiniz.lightining seçerseniz pvp de çok işinize yarar.

  Battle Mage

  çoğunuzun bilmediği belkide ilk defa duyduğu bir mage tipidir.size untouchable ustanızdan bir kıyak olarak da düşünebilirsiniz .battle mage kısaca papermagein bir deişik versiyonudur.öncelikle söylemeliyim battlemage biraz tuzludur.çünkü bir papermagein battle mage olması için gereken birkaç uniqe item vardır.tooth sword(tek elli +1 de 34 atk 30 flame damage) chitin shield veya scorpion shield.battle mage in stat dağılımı.92str gerisi mp olacak şekilde dağılır str ye statpuanı vermemizin nedeni tooth sword u ve shieldları kullanabilmek.evet yani anlıyacağınız battlemage in elinde atack vermek için tooth extra defans içinde shield olur.

  PRIEST

  priest warriordan sonra en fazla defans,hp ve resistance a sahip karakterdir her türlü partinin vazgeçilmezleridir.
  stat puanlarına göre priest
  stat puanlarına göre priestler 2 ye ayrılır.battle priest ve normal priest olarak

  Battle Priest

  battle priest priestin atak özelliklerini ön plana çıkarıp paper mage gibi max damage vurmak için defansından ödün veren priest tipidir.statlarını full str ve +7/+8 armorları giyebilmek için bir iki int olacak şekilde verirler.tercihen bayan karakter kullanılmalıdır çünkü erkek karakterde 10 sata puanı gereksiz olarak dex e verilmiştir.

  Normal Priest

  normal priest priestin yardımcı özelliklerini ön plana çıkaran priest şeklidir.daha çok damage vermektense armorunu yüksek tutup kolay ölmeyip debuff,buff ve heal yaparak partidekilere kolaylık sağlar.statları chitin shell+7/+8 giymesine yetecek kadar 170+ int ve 88+ str verip gerisini hp ye vermeleri gerekir tabi tercihe göre str ye veya int e de verilebilir.

  skillerine göre priest
  priestler ana skillerine göre 3 e bir de özel durum olmakla beraber 4 çeşide ayrılır.

  Buffer

  her partinin ihtiyacı olan bir priest çeşididir.skilleri sayesinde parti içindekilere 1500+ hp buff ve 300 ac ye kadar buff verebilir.xp partilerinde çok kolay yer bulur.skill dağılımı lvli kadar buff gerisi istediği bir ikinci skill olacak şekilde olmalıdır.genellikle tercih edilen 2. skill heal dır.

  Healer

  her clanda en az 3 tane bulunması gerektiğini düşündüğüm priest çeşididir.tam bir cankurtaran olup özellikle cz ve bosslarda çok işe yarar.1920 heal,parti full heal gibi skilleri ile bir warrioru nerdeyse ölümsüz kılar.bkz tank olayı.(tamam biraz abarttım ).skillerini lvl i kadar heal gerisi istediği ikincil skill olacak şekilde dağıtmalıdır.genellikle tercih edilen 2. skill debuff tır.

  Debuffer

  özellikle cz de her karakterin korkulu rüyasıdır.çünkü buffları düşmüş bir karakteri kesmek çok kolaydır.boss avlarında da çok işe yarar debuff skilleri nden massive ve torment sayesinde düşmanının atağını ve defansını düşürür(bilimum bosslarda işe yarar şahsen ben paper mage olmama rağmen massive yemiş bir talosa 2 komada yatmıyorum ).skillerini lvli kadar debuff gerisi istediği ikincil skill olacak şekilde dağıtmalıdır.genellikle tercih edilen 2. skill heal dır.

  buffer/healer/malice


  tamamen dengeli bir priest çeşididir.skillerini 1500 buff 200 ac olacak şekilde buff a;960 heal olacak şekilde heal a ve malice skillini açacak şekilde debuffa verir.böylece neredeyse her partide yer bulur ilerleyen lvllerde 1920 heal ve 300 ac sini de açabilir(tabi lvl 65 den bahsediyorum )
  __________________ 2. 2
  FoReVeR34
  Üye

  --->: Karakter Yapılandırma Rehberi (girin bi bakın sizi

  Reklam  Master öncesi

  Tank warrior


  Master olmadan önce hiç yatmak xp kaybetmek istemiorum diyenler için biraz maliyetli (reskill ve restat parası) olmakla beraber tank warrior birebir Tank warrior yapmak için stat puanlarınızı öncelikle chitin giyebilecek kadar STR ye vermelisiniz geri kalan bütün stat puanlarının hepsi HP ye gidecek Ortalama bir hesap yaparsak +6 chitin set için 170 str yeterlidir Geri kalan stat puanlarını hp ye verirseniz canavar gibi bir tank warrior olursunuz Skill dağılımı ise tamamen size kalmış Param var ilerde reskill yaparım diosanız skillerde full defence gidin derim Yok ben o kadar para harcıyamam diosanız warriorun genel skill dağılımını kullanın Yani 45 defence gerisi atak Ne giyer bu tank warrior ne yapar ne eder Tank warriorların üzerlerine +6 HP chitin set ile HP bonuslu kalkan (en az +6 plate shield) ve HP bonuslu bir silah (atağı önemli deil 7-9 HP bonusu olsun yeter veya paranız varsa giantic axe alın) almalıdır Bu şekilde gelişmiş bir warriorun lvl 50+ da undying buffla yaklaşık 5000 HP si olurtank warriorun dezavantajı solo takılamaz ama 5000+ HP ilede tank yapamayacağınız hiçbir şey yok
  Normal warrior
  normal warrior tipi çoğu kullanıcının tercih ettiği tiptirstatlarını 94 HP gerisi STR şeklinde dağıtırlarskillerde ise provoker olabilmek için 45 defence gerisi atack skilline verirlerüzerlerine 2 çeşit set hazırlarlarbirisi full HP set dieri full STR setfull HP set harpy partiler için full STR set ise solo takıldıklarında veya yüksek atak vermeleri gerektiğinde kullanırlar
  Berserk/Passion warrior
  pek tercih edilen bir warrior türü deildirberserk/passion altındaki skiller bence gayet saçma olup gereksizdirmerak edenler için berserk/passion ın lvl 60 skill i olan quake provoke a benzer ama etrafındakilere 100-150 arası damage vurur
  Master sonrası
  bir çok warrior skillerde lvl 60 a kadar provoker olur 60 dan sonra sworddancing i açmak için reskill yaparama reskill yapmadan lvl 62 ye kadar gidip sworddancing i lvl 62 de açanlarda vardırçünkü provoke warriorların 60 tan sonra lvl kasmaları için gerekli tek skilldir(lvl 63 de de scream skillini)+ Yorum Gönder
warrior karakter yapılandırması
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi