Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  angel_devil
  Usta Üye
  Reklam

  Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong

  Reklam  Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong

  Forum Alev
  Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong

  Kitabın Adı:Yaşama Çevrilen Pedal
  Yazarı:Lance Armstrong
  Yayınevi:Goa Basım Yayın
  Özgün Dili: İngilizce
  Çeviren: Yusuf Özkeş
  Baskı Tarihi: Temmuz 2005
  315 sayfa


  Saatte 120 kilometre süratle giden bîr bisikletle Alp dağlarının yamaçlarından inerken attığım zafer narasından sonra değil ölmek, yüz yaşına kadar yaşamak bile bana az geliyor.
  Ben hiçbir şeyi yavaş yapmam, nefes almayı bile. Ben herşeyi hızlı bir ritimle yaparım, hızlı düşünürüm, hızlı yerim, hızlı uyurum, hızlı kalkarım.

  Henüz yirmi dört yaşındayken bir efsane olacağına kesin gözle bakılan Lance Armstrong'a, Ekim 1996'da doktorlar yumurtalık kanseri teşhisi yüzde 40 yaşama şansı verdikleri gün bütün hayatı tamamen değişti. Şimdi önünde uzanan yol, bisikletiyle katedeceği kilometreler değil bu dünyada varolmayla olmama arasında geçecek çekişme dolu günlerdi.Artık bundan sonra pedalların yaşama çevrileceği belliydi.! Her zaman olduğu gibi, önderlik ruhuyla önünde uzanan yola koyuldu ve yine her zaman olduğu gibi asla kaybetmemeye kararlıydı. ur yandan vücudunu istila eden kanserle ve ruhunu tüketmekle tehtit eden kemoterapiyle savaşırken, bir yandan antrenmanlarına odaklandı ve etrafındaki,
  hayattan asla pes etmeyenlerden güç aldı. Hastaneden çıkışından sadece on altı ay geçmişti ki, Dünya'nın en zor parkuru oiarak bilinen Tour de France'ı kazandı. Hem de şimdiye kadar kimsenin yapamadığını yaparak ve hız rekoru kırarak. Üstüne üstlük bundan birkaç ay sonra da hayatında yepyeni bir çiçek açtı ve baba oldu.

  Yaşama Çevrilen Pedal, bir insanın hayatın ona veda hazırlığına karşı verdiği ilham verici bir savaştır. Acıları zafere, trajedileri şölene çeviren bir insan harikasının, yaşamını geri alışının öyküsüdür. Bu, anlatılamayacak bir cesaretin, tutkunun ve yaşamla olan aşkın öyküsüdür.

 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong

  Reklam  315 sayfadan oıluşan eser Yayınevi:Goa Basım Yayın tarafından basılmıştır Yaşama Çevrilen Pedal Lance Armstrong tarafından yazılan kitap İlk Yayınlanma Tarihi: 22 Mayıs 2000 yılıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi