Tanrılar Okulu -Stefano E. D’ANNA Kitabı Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Tanrılar Okulu -Stefano E. D’ANNA Kitabı Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Tanrılar Okulu -Stefano E. D’ANNA Kitabı Tanıtımı

  Reklam  Tanrılar Okulu -Stefano E. D’ANNA Kitabı Tanıtımı

  Forum Alev
  Tanrılar Okulu -Stefano E. D’ANNA Kitabı Tanıtımı

  Size ‘öğretilen ve anlatılan dünyanın’ anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatanlardır. Korkmanız çekinmeniz endişe etmeniz gerektiği söylenen her şey bu betimlemenin pençesindeki insanların fikirleridir. Oysa bunlar olumsuz duygulardır ve hiçbiri dünyaya geldiği haliyle insanın mayasında olan hisler değillerdir. İnsan korkusuz doğar. Korku zorla ‘öğretilir’.
  Tanrılar Okulu -Stefano E. D’ANNA Hayatınızda önünüze çıkan herkesin özel bir görev ile karşınıza geldiğine emin olun. Ve ona varlığı için teşekkür edin. Özellikle düşmanınızsa.

  Herkes sizi gösterir. Çünkü herkesi siz yarattınız. Bu dünyayı siz yarattınız. Bu sizin dünyanız. Telefondaki arkadaşınız sizsiniz. Çalışanlarınız üstleriniz aileniz hepsi sizsiniz. Yay da ok da hedef tahtası da; hepsi sizsiniz.
  Önünüzde gelecek varken geçmişle uğraşmayın. Ama geleceği de yeni bir ‘eski geçmiş’ yaratmak için yaşamayın. Onu şekillendirin; bu kez şekillendirin; geçmişinizin tekrarlarından kurtulun.

  Mea Culpa… Başınıza gelmiş ve gelecek her şeyin tek sorumlusunun kendiniz olduğu gerçeğiyle barışmayı reddettiğiniz her gün tedavi süreciniz gecikecek ‘yeni bir eski geçmiş’ için her seferinde yeni bir adım attığınızla kalacaksınız.
  Gerçek düş artı zamandır. İnanmak için görmeyi beklemeyin. İnanın ki görebilin.
  Dünyadaki en büyük ekonomik gerçek ‘mutluluk’tur. Ekonominin tanımı Mutluluk’tan başka hiçbir şey değildir. Her zaman iyi bir ekonomist olun.

  Düşleyin düşleyin düşleyin… Düş var olan en gerçek şeydir.

  Kitabın içinden

  Şömineye bir göz attım. Yalazların parlaklığı gözlerimi kamaştırdı öyle ki başımı çevirmek ve yaşarmasını önlemek için gözlerimi kapatmak zorunda kaldım. ‘O’ şöminenin yanındaydı; sırtı bana dönüktü. Duvara vuran gölgesine baktım. Odanın uzak ateşin çok az aydınlanan her iki yan duvarı eski pencereleri karanlığa dikilmiş gözler gibi çevreleyen muhteşem taş kemerlerle kaplıydı. Doğu yönündekinde sökecek şafakla renklenmiş göğün bir kısmını gördüm.

  Bir göl gibi gözüken beyaz döşemenin üzerinde tam sakınarak birkaç adım atmaya başlamışken tüm hareketlerimle düşüncelerimi donduran dehşet veren gür sesini işittim.

  Arkasına dönmeden “Çok kötü bir durumdasın!” dedi. “Böyle olduğunu içeri girişinden yürüyüşünden hatta duygularının bunlardan önce gelen kokusundan anlayabiliyorum.

  Aklında çok fazla sürüyle düşünce var. Bu halinle nereye varacağını sanıyorsun? Öyle karman çormansın ki yaşamını bir yazman olarak sürdürmekte çok zorlanacaksın.”

  Ani bir vuruştan kendimi sakınmak istercesine “ Ben bir yazman değilim” diye sertçe yanıtı yapıştırdım. Kim olursa olsun aramızda uygun bir mesafe korunmalıydı. Ancak sözlerimin bütün gücü duvarların yalıtım kaplamalarında söndü. Üzerime bilinmeyen bir korku çökmüştü sesim karşılık vermeye pek hafif çıktı: “Ben bir yöneticiyim!” (Sayfa 3)

  Kitabın Künyesi

  Yazarı: Stefano E. D’ANNA
  Yayınevi: Alteo Yayınları
  Çeviren: Şükrü Zafer Serinken
  Türü: Felsefe
  Sayfa Sayısı: 370
  ISBN: 975923404-1
  Basım Tarihi: 2004 – Aralık
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Tanrılar Okulu -Stefano E. D’ANNA Kitabı Tanıtımı

  Reklam  Alteo Yayınları Tanrılar Okulu, İtalyan yazar Stefano D'Anna'nın hayat hikayesini anlattığı kitaptır. Yazar aynı zamanda European School of Economics'in de kurucusudur.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi