Host Göçebe -Kitap Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Host Göçebe -Kitap Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Host Göçebe -Kitap Özeti

  Reklam  Host Göçebe -Kitap Özeti

  Forum Alev

  Brigham Young Üniversitesi Edebiyat Bölümü mezunu, Alacakaranlık serisiyle çok okunanlar listelerinde haftalardır yerini koruyan Stephenie Meyer'in seri dışı romanı "Host/Göçebe" sabırsızlıkla bekleyen okurlarına kavuşmak üzere...
  Eşi ve üç küçük oğluyla beraber Phoenix, Arizona’da yaşayan genç yazar, Publishers Weekly dergisi tarafından 2005’in en çok ümit veren yazarlarından biri seçildi. Eserleri yirmiden fazla dile çevrildi.

  Yazarın merakla beklenen romanı "GÖÇEBE"nin konusu şöyle...

  Görünmeyen bir düşman tarafından istila edilen dünyamızda insanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.

  Geriye kalan “vahşi” birkaç insandan biri olan Melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe, Melanie’nin bedenini alan “ruh”, yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anılar… Ama Göçebe’nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.
  Göçebe, Melanie’nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie’nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan Jared’ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler, Göçebe ve Melanie’yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar.
  Zamanımızın en çok ilgi uyandıran yazarlarından biri olan Stephenie Meyer, aşkın direnci ve insan olmanın asıl anlamını anlatan, unutulmaz ve heyecan dolu bir romanla yine sizlerle beraber.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Host Göçebe -Kitap Özeti

  Reklam  Stephenie Meyer'in seri dışı romanıdır The Host Göçebe filmi konusu; Dünya ve insanlık, uzaydan gelen bir yaratık türünün virüs gibi yayılması ile ele geçirilmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi