Her Şeyin Bir Anlamı Var-Doç.Dr. Kemal Sayar

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Her Şeyin Bir Anlamı Var-Doç.Dr. Kemal Sayar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  oneHope
  Usta Üye
  Reklam

  Her Şeyin Bir Anlamı Var-Doç.Dr. Kemal Sayar

  Reklam  Her Şeyin Bir Anlamı Var-Doç.Dr. Kemal Sayar

  Forum Alev
  Her Şeyin Bir Anlamı Var


  Doç.Dr. Kemal Sayar
  Timaş Yayınları


  İnsan düşüyor, kalkıyor, kendisine bir hikâye kuruyor,kendi hikâyesine çok inanıyor, az inanıyor, hiç inanmıyor. Başkalarının hikâyesine inanıyor. Kendisine inanılacak değişik hikâyeler buluyor. Bir ömrü bir hikâyenin parçası olmak için tüketiyor.

  Bana diyorsun ki “Bu dünya anlamsız; ben burada olmayı kendim seçmedim.” Bu sözcüklerde burası ile orası arasında asılı duran bir hayatın izleri var. Yokluk ve varlık arasında yürüyen bir ip cambazının hüneri.

  Şimdi diyorum ki ben sana, her şeyin bir anlamı var. Çiçeğin, böceğin, dalları eğen rüzgârın, ağzımızdan çıktıktan sonra yüzyıllarca uzayda asılı duran sözcüklerin bir anlamı var.

  Konuşuyoruz seninle. Yavaş yavaş iyileştiğini hissediyorum. Öfken azalıyor Artık Tanrı’ya kızmıyor gibisin. Ve artık şükür ki, yaralarından ibaret değilsin. Hayatın çiçek tozları gibi oradan oraya neşe içinde uçuşuyor. Varoluşuna sinen ıstırap sanki daha derinlere, kımıldadığında hissetmeyeceğin bir yerlere iniyor. Onunla da başın hoş olsun, çünkü bir anlamı var.


  Yayın Yılı: 2009
  162 sayfa
  İthal Kağıt
  Karton Kapak
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Her Şeyin Bir Anlamı Var-Doç.Dr. Kemal Sayar

  Reklam  162 sayfadan oluşuyor yayın yılı 2009 yılıdır Psikiyatrist Prof. Kemal Sayar 20. kitabı “Her Şeyin Bir Anlamı Var”da hiçlik felsefesinin hüküm sürdüğü bir zamana inat, anlam yüklü bir hayat için okuruna rehberlik ediyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi