Müslüman Olan Yahudi Çocuk

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kıssalar - Hikayeler Bölümünden Müslüman Olan Yahudi Çocuk ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Müslüman Olan Yahudi Çocuk

  Reklam  Müslüman Olan Yahudi Çocuk

  Forum Alev
  Sevgili Peygamberimiz, Müslüman olsun-olmasın, bütün çocuklara ilgi gösterirmiş. O, Medine’de yaşayan bütün çocuklara hep şefkat ve merhametle davranırmış. Bakın, Hazreti Enes ne anlatıyor :


  “Peygamberimize bazı zamanlarda hizmette bulunan bir Yahudi çocuk hastalanmıştı. Birlikte, geçmiş olsun dileğinde bulunmak için onu ziyarete gittik.

  Peygamberimiz çocuğun başucunda oturdu ve ona Müslüman olmasını tavsiye etti. Çocuk yanı başındaki babasının yüzüne bakınca, babası : “Peygamber’e itaat et” dedi. Çocuk da hemen Müslüman oldu. Evden büyük bir sevinçle ayrılan Peygamberimizin dilinden şu dualar dökülüyordu: “Benim vasıtam ile bir kişiyi cehennemden kurtaran Ey Rabbim! Sana hamd ü senâlar olsun…”
  Evet sevgili çocuklar… İşte Peygamber Efendimiz böyleydi… Bir kişinin Allah’a iman ederek kurtuluşa ermesi, Onu son derece sevindirir, mutlu ederdi…
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Müslüman Olan Yahudi Çocuk

  Reklam  Hazreti Muhammed'in Müslümanlara emanet etmiş olduğu İslamı ulaşabildiğimiz herkese duyurmak onun vasiyetidir. Onun yaptığı gibi derdi insanları doğru yola ulaştırmak olmalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi