Çiçekli Şapka ve Yapılışı - çiçekli örgü şapka - örgü şapka nodeli - şapka örneği

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Kışlık Aksesuar Örgüleri Bölümünden Çiçekli Şapka ve Yapılışı - çiçekli örgü şapka - örgü şapka nodeli - şapka örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Çiçekli Şapka ve Yapılışı - çiçekli örgü şapka - örgü şapka nodeli - şapka örneği

  Reklam  Çiçekli Şapka ve Yapılışı - çiçekli örgü şapka - örgü şapka nodeli - şapka örneği

  Forum Alev
  Çiçekli Şapka Yapılışı  7 zincir çekin. Üzerine sık dişle dolgu yapın. 2. sırda bir tek bir çift batın. 3. sırada gene arada çift batarak çoğaltma işlemine devam edin. Burada amaç bombe vermeden devam etmek. Yani elimizdeki örgüyü düz bir yere koyduğumuzda tabak gibi dümdüz olacak.

  Gerekli büyüklük aşağı yukarı bir çay fincanı tabağı büyüklüğü kadar olacak. Yani pasta tabağından daha küçük olmalı.

  Bu büyüklüğe eriştiğimizde her sırayı örerek devam edeceğiz. Artma işlemi yok. Her tur sık diş yaparak taaa ki alnımıza gelene dek. Bere anlımıza geldiğinde gene arttırımlar başlıyor.

  İlk sırada 3 sık diş yapın. 1 kez çift batın. Böylece çapkanın etrafını bir tur dönün.

  2. sırada 5 sık diş yapın. 1 kez çift batın. Gene şapkanın etrafını dönün. Bu sistemle şapkayı başınıza geçire geçire boyunu ayarlayabilisiniz. Modelde 9 sıra saydım ama bu kişiye göre değişen bir olay. Herkes kendi başına ( çocuğunun ) göre ölçüp yapabilir. Bittiğinde ipi koparın. Süslemeleri yapalım. kelebek modelinde siper kısmı aşağı doğru çiçekli modelde yukarı doğru bükeceğiz. birde çiçek modelinde kiprikli tığ işi ile ucunu süsleyeceğiz.
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Çiçekli Şapka ve Yapılışı - çiçekli örgü şapka - örgü şapka nodeli - şapka örneği

  Reklam  Çiçekli Şapka ve Yapılışı

  bere 1.jpg

  Modelin YapılışıBERE :
  6 zincir çekilip halka haline getirilecek. Üzerine 13 dolgu yapıldıktan sonra her bir dolgunun birine 4’lü dolgu diğerine 1’li dolgu yapılarak 5 adet 4’lü, 5 adet de 1’li dolgu oluşturulacak. Daha sonraki sırada ara boşluklara da batılarak 4’lü dolgu 7 adete çıkacak, sonraki sırada 4’lü dolgu 9 adet olacak ve bere boyu …… cm olana kadar 4’lü dolgular 9 adet olacak şekilde devam edilecek. Son sırada dilimlerin daha belirginleşmesi için 4’lü olan dolgular 5’li dolgu olarak yapılıp bitirilecek.
  ÇİÇEK :
  Ortasına zincir çekilip 6’lı dolgu yapılacak.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi