Ressam Beresi ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Kışlık Aksesuar Örgüleri Bölümünden Ressam Beresi ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Ressam Beresi ve Yapılışı

  Reklam  Ressam Beresi ve Yapılışı

  Forum Alev
  Ressam Beresi Modeli

  Ressam beresi.jpg

  Modelin Yapılışı Berenin tepe kısmından 9 ilmekle başlanır, düz sıralarda 1 ilmek örüp,1 ilmek şişe dolanarak artış( ajur ) yapılır, örgünün tersi olan sıralarda tüm ilmekler ters örgü ile örülür. Ajurlar her bir dilimde 9 adet olana dek çoğaltılır. Daha sonra artış yapılmadan örgüye devam edilir ve berenin alt kısmına TOP lar yapılır. Bere istenilen ölçülerde yapılır ve son olarak da 4-5 sıra 1+1 lastik veya yine isteğe göre 2+2 lstik örülüp tüm ilmekler kesilerek kapatılır. Tepeden kenara doğru dikilerek bitirilir.
  Tepeye ponpon veya püskül yapılabilinir veya sade bir şekilde kullanılabilinir.

  TOP MODELİ : 1 ilmekten 5 ilmek çıkararak yapılır.1 ilmeği örer gibi yapıyoruz şişi çıkarmadan ipliği üstüne doluyoruz tekrar aynı ilmeğe batıp çıkarıyoruz, tekrar ipliği doluyoruz ve son kez aynı ilmeğe batıp bu kez şişi çıkarıyoruz. Ve bu 5 ilmeği 4 kez aynı yerde önlü arkalı örüyoruz. Son sırada tüm ilmekler toplanarak tek ilmeğe düşülür ve yanındaki ilmekler örülerek devam edilir.
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Ressam Beresi ve Yapılışı

  Reklam  Ressam Beresi ve Yapılışı

  Ressam Beresi ve Yapılışı.jpg

  Ressam Beresi ve Yapılışı 1.jpg


  Modelin Yapılışı
  Berenin tepe kısmından 9 ilmekle başlanır, düz sıralarda 1 ilmek örüp,1 ilmek şişe dolanarak artış( ajur ) yapılır, örgünün tersi olan sıralarda tüm ilmekler ters örgü ile örülür Ajurlar her bir dilimde 9 adet olana dek çoğaltılır Daha sonra artış yapılmadan örgüye devam edilir ve berenin alt kısmına TOP lar yapılır Bere istenilen ölçülerde yapılır ve son olarak da 4-5 sıra 1+1 lastik veya yine isteğe göre 2+2 lstik örülüp tüm ilmekler kesilerek kapatılır Tepeden kenara doğru dikilerek bitirilir
  Tepeye ponpon veya püskül yapılabilinir veya sade bir şekilde kullanılabilinir
+ Yorum Gönder
ressam beresi,  derya baykal ressam beresi yapılışı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi