Renkli Aliye Atkısı ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Kışlık Aksesuar Örgüleri Bölümünden Renkli Aliye Atkısı ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Renkli Aliye Atkısı ve Yapılışı

  Reklam  Renkli Aliye Atkısı ve Yapılışı

  Forum Alev
  Aliye Atkısı Modeli
  Renkli iplerle öreceğiniz bu şallarla dolaşmak artık elimizde. Canlı renklerle ördüğümüz bu şal kıyafet seçiminizlede ters düşmeyecek bir örnek.
  Malzemeler

  10 Numara şiş
  İplik
  4 Numara tığ

  Yapılışı

  Düz örgü örüyoruz. Her fırfır için 25 ilmek başlayıp 2 sıra örüyoruz. 3. sırada 7 ilmekte bir arttırıyoruz. 4. sıra düz örülerek geri dönülüyor. 5. sırada 5 ilmekte bir arttırıyoruz. 6. sırada tekrar düz olarak dönüş yapıyoruz. 7. sırada 4 ilmekte bir arttırıyoruz. 8. sırada aynı şekilde geri dönüyoruz. 9. sırada 3 ilmekte bir, 11 sırada 2 ilmekte bir 12. sırada her ilmekte bir arttırılarak örgü kapatılır. Bölyece ucu fırfırlı renk renk parçalar örüldükten sonra, fırfırlı kısımlarından değil diğer taraftan bu parçalar birbirine tığ ile birleştiriyoruz. Birleştirme işlemi bittikten sonra renklerin ortaya çıkması için beyaz yün ile fırfırarın bitiminden bir sıra örümcek ilmeği geçirilir.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Renkli Aliye Atkısı ve Yapılışı

  Reklam  Çoğu zaman bayanların kabusu haline gelen kombin etmek atkı seçiminde kolay hale gelecek bir model. Her renk kıyafete uyacak rengarenk bir modeldir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi