Bayan Atkı-Bere Takımı ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Kışlık Aksesuar Örgüleri Bölümünden Bayan Atkı-Bere Takımı ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Bayan Atkı-Bere Takımı ve Yapılışı

  Reklam  Bayan Atkı-Bere Takımı ve Yapılışı

  Forum Alev
  Bayan Atkı ve Bere Modeli

  Bayan Atki ve Bere Modeli yapilisi.jpg

  Model enine örülerek başlanıyor…Genişliği 28 cm.
  2 sıra Haroşe,her sıranın başında ve sonunda 4 ilmek haroşe olarak devam edilecek…3.sırada *2 ilmek birlikte düz,2 ilmek birlikte düz,2 ilmek birlikte düz,1 atma,1 düz,1 atma 1 düz,1 atma,1 düz,1 atma,1 düz,1 atma,1 düz,1 atma,2 ilmek birlikte düz,2 ilmek birlikte düz ve yine 2 ilmek birlikte düz olarak devam edilecek..4.sırada bütün ilmekler ters,5.sırada bütün ilmekler düz,6.sıra bütün ilmekler düz,2 sıra haroşe ilede bitiriliyor..
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Bayan Atkı-Bere Takımı ve Yapılışı

  Reklam  Bayan Atkı-Bere Takımı ve Yapılışı
  Bayan Atkı-Bere Takımı ve Yapılışı.jpg

  ATKI :
  İki ayrı parça olarak 23 çer ilmek başlanacak. İlmekler 1 düz 1 ters dizilip her düzde değişen ( 2 sırada bir ) pirinç örgü olarak 24 cm örülüp her 2 parçada da ara ara 9’ar ilmek keserek 14 ilmeğe düşülüp, bir parçanın sonundaki 4 ilmekle diğer parçanın başındaki 4 ilmek birlikte alınarak iki parça birleştirilecek. 24 ilmeklik tek parça ve 2 sırada bir pirinç örgü ile devam edilip 138 cm örülüp ilmekler kesilkerek atkı bitirilecek.
  BERE :
  Kulaklar 3’er ilmek başlanıp pirinç örgü ile yanlardan 1 ilmek içerden artışlar yapılıp 11 ilmeğe ulaşılacak 2 sıra örülecek. Daha sonra 9 ilmek + 11 ilmeklik kulaklık + 19 ilmek + diğer 11 ilmeklik kulaklık + 9 ilmek sırasıyla şişe atılarak toplam 59 ilmek olan bere 6 cm pirinç örgü örülecek. Yanlarda 4’er ilmek ve ortada 7 ilmek düz örgü diğer ilmekler pirinç örgü olarak 16 sıra örüldükten sonra düz örgülerin yanlarındaki ilmeklerde hem düzden hem tersten 2 ilmek beraber örülerek kesilecek, örgüde 19 ilmek kalacak.
  Öndeki düz ilmeklerin ortasından 3 ilmek beraber alınıp kesilirken aynı anda yanlardaki düz ilmeklerde de 1 ilmek içerden 2 ilmek beraber örülüp kesilecek. Bu işlem üst üste 2 kez tekrarlanacak.Tepede 11 ilmek kalacak, bu ilmeklerin içersinden iplik geçirilip büzdürülecek, tepeye ponpon takılacak. Ayrıca kulaklıkların uç kısmına iplik geçirilerek saç örgüüsü yapılıp bere bitirilecek.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi