Zafer İlk Adımla Başlar..

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Zafer İlk Adımla Başlar.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >>myworld<<
  Usta Üye
  Reklam

  Zafer İlk Adımla Başlar..

  Reklam  Zafer İlk Adımla Başlar..

  Forum Alev
  Bizler insanoğlu olarak doğar, büyür, çiftleşir ve ölürler! Dünyaya kafamız boş olarak geliriz ve yaşamda tesadüfî olarak oradan oraya sürükleniriz. Ancak pek azımız dolu bir kafa ile yaşamı sonlandırırız. Çok azımız gerimizde bir iz bırakır. Pek çoğumuz sınırsız potansiyelini boş yere israf ediyor

  Hepimizin bilinçli ya da bilinçsiz hedefleri vardır. Nöro Linguistik Programlama bilinçli hedefler ile yaşamanın önemini vurgular. Hedeflerinizin bir değil on olmasını önemser. Hepimiz daha fazla zamanımızın olmasını ya da bir yerlerden zaman kazanmayı isteriz. Bu yüzden isteğimizi devamlı erteleriz. Yaşamdan daima bir şey bekleriz.
  Yeni ev, yeni bir araba isteriz; ama bunun için yeterli cesaretimiz yoktur. Erteleriz, sürekli bekleriz. Daha iyi bir ortamın, daha iyi şartların olmasını bekleriz. O fırsatı bir türlü bulamayız! Bir türlü gerekenleri yapmayız. Bekleriz sürekli bekleriz.
  Kabuğundan ayrılamayan sümüklü böcekler gibi kafalarımızı uzatıp dışarı çıkamayız. Bir türlü harekete geçemeyiz…
  Bir gemi düşünün. Herhangi bir zamanda gemi kaptanı emir veriyor.
  Pusulasını denize atar ve gemi yıldızlara bakarak gider ve limana girseniz ve bu durumun yıllarca devam etse… Bu durum kaptan üzerinde nasıl bir etki yapar?
  İşte biz de böyle bir zavallı durumdayız. Ömrünün büyük kısmınızı beklemekle geçiremezsiniz.
  Felâket o ki bu durumu göremiyoruz. Hepimiz bir türlü ilk adımı atmayız. Ne zamana kadar bu böyle sürecek? İlk adımı atmak için zamanımız var mı ki?


  Zamanı gelinceye kadar diye bir şey söylediğinizi duyar gibi oluyorum. İşte bu bir intihar sistemidir.
  Zamanı gelince yaparım. O zamanı, yaşamımızın büyük bir fırsatı olarak bekleyerek geçiririz ve o fırsat ortaya çıktığı zamanda da yararlanacak kadar güce sahip olamayız. O fırsat kim bilir ne zaman ortaya çıkacaktır. Doğru zamanı bekler ve “İşte şimdi tam zamanı” derseniz, bir bakarsınız çok geç olmuş. Artık iyice tembel, miskin ve zavallı olmuşuzdur. Siz öldükten sonra insanların sizi hatırlamasını sağlayacak ne yaptınız?
  Başarı süreçtir; ama bu yolculuğa çıkarsanız ki bir kere çıkmanız yeterli olur. İstediğiniz hedeflere ulaşmanız kolaylaşır ve ilk adımı atmış olursunuz. Zaten bu da en önemlisidir. Nereden başlamak için büyük olmanız gerekmez; fakat büyük olmak için başlamanız şarttır. Zafer ilk adımla başlar… Bütün” büyük işler, küçük başlangıçlarla olur. Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç, bir tohumla başlar. En uzun yolculuklar bir adımla başlar. Bu yolculuk kötü bile başlasa… Unutmamak gerekir ki yarışa kötü başlayan çok atlet yarışı şampiyon bitirmiştir. Bugün yapamadığınızı yarın yapabilirsiniz. Siz yarın başka bir insan olmayı başarırsanız, yarın da dünden farklı bir gün olacaktır. Sadece yapmanız gereken ilk adımı atmaktır..
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Zafer İlk Adımla Başlar..

  Reklam  Bir işi başarmanın en önemli tarafı ilk adımı atmaktır.Azimle atılmış bir ilk adım insanları hedeflerine yaklaştırır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi