Neden Her insan farklı düşünür ve davranır?

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Neden Her insan farklı düşünür ve davranır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Neden Her insan farklı düşünür ve davranır?

  Reklam  Neden Her insan farklı düşünür ve davranır?

  Forum Alev
  Toplanan bilgiler, her insanın
  1-
  Kişiliğine

  2-Algılama kapasitesine

  3-
  Koşullanmalarına (Herkes izlenimlerine, daha önceki deneyimlerine ve beklentilerine göre farklı ve kendine özgü düşünceler üretir. Bu demektir ki, bilgilerin önyargılı biçimde toplanıp değerlendirilmesi olasılığı yüksektir. Bu da iletişimi etkileyecektir.)

  4-
  Olaylara bakış tarzına

  5-
  Duygusal konumuna (Duygularınız, bilgileri değerlendiriş tarzınızı ve buradan düşünceler oluşturma biçiminizi önemli ölçüde belirler.)

  6-
  Davranış tarzına (Başkalarının davranış tarzı, sizin davranış tarzınızı belirleyecektir.)

  7-Cinsiyetine göre
  (Kadınlar, durumun duygusal yönlerini çoğu daha çabuk yorumladıkları ve kavradıkları için, genellikle erkeklerden daha iyi iletişimcidirler.)farklı değerlendirilirler.

  Anlaşılmak müthiştir

  İdeal yönetici bir iletişim ustasıdır. İletişim hataları yönetici için yönetim hatalarıdır. Yönetici için söylenecek en kötü şey ; Personelinin –“galiba beni anlamadı.” sözüdür. İnsanları anlayamıyorsanız, onlarla birlikte çalışamazsınız. Birlikte çalışmanın olmadığı yerde başarının varlığından söz etmek mümkün değildir.
  İnsanları anlama becerisi; insanın sahip olabileceği en büyük değerlerden biridir. Bu sadece iş alanında değil, hayatın her alanında olumlu etki yapma potansiyeli içerir.
  Ayrıca insanları anlamak onlarla konuşma becerisini etkileyecektir. Pennsylvania Üniversitesi’nde doktor ve Psikiyatri profesörü olan David BURNS şu gözlemde bulunmuş:
  “ İkna edici bir konuşma yaparken düşebileceğiniz en büyük hata, önceliği duygu ve düşüncelerinize vermenizdir. İnsanların çoğunun isteği, sözlerinin dinlenmesi, saygı görmeleri ve anlaşılmalarıdır. Ne zaman anlaşıldıklarını görürlerse, o zaman sizin bakış açınızı anlamaya motive olurlar.”
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Neden Her insan farklı düşünür ve davranır?

  Reklam  İnsan tek tip bir varlık değildir. herkesin düşünce yapısı farklıdır. değişik ortamlar yetişme tarzı karakter ve kişilik yapısı insanların farklı davranmasını ve düşünmesini sağlar.+ Yorum Gönder
aynı konuda insanlar neden farklı düşünür,  insanlar neden farklı düşünür,  insanlar neden farklı düşünürler,  her insan neden farklı düşünür,  insan neden düşünür
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi