Azerbaycan ülkesinin Gelenek Ve Görenekleri Nedir

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Azerbaycan ülkesinin Gelenek Ve Görenekleri Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Azerbaycan ülkesinin Gelenek Ve Görenekleri Nedir 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Azerbaycan Ülkesinin kendilerine has gelenek ve görenekleri vardır bu geleneklerin başında gelenleri şöyle sıralayabiliriz.

  Azeriler hayat zorlukları karşısında ve dostlukta dayanıklı ve vefalı olan asîl insanlardır. Din'e bağlılık, konukseverlik, yiğitlik, doğruluk ve vefâkarlık onların özelliklerindendir. Azerbaycan halkının bugünkü dili geniş türk dillerinden olan Azerî veya Azerbaycân dili'dir ki İran'ın dışında diğer bazı ülkelerde de konuşulmaktadır. İran'ın içinde de tarihi sebepler ve geniş kapsamlı göçler nedeniyle Horasan, Hazar, Zagros ve Fars'ın bazı yörelerinde Azeri dili konuşulmaktadır.

  Azerbaycan'ın folkloru da tarih ve dili gibi çok eski tarihlere dayanır. Bu bölgenin değişik folklor edebiyatı keder, sevinç, arzu, nefret ve sevgilerini değişik sanat kalıplarında sergileyen bu yöre insanlarının çaba ve isteklerinin ürünüdür.

  Azerbaycan halkı genelde şiiri seven insanlardırlar. Onlar devamlı tabii, sosyal, kederli veya sevinçli olaylarla ilgili duygularını şiir kalıbında sunmuşlardır.
+ Yorum Gönder
azerbaycan gelenek ve görenekleri,  azerbeycan halkının gelenekleri ve görenekleri nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi