Japon balıkları hakkında bilgiler

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Japon balıkları hakkında bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: japon balıkları hakkında bilgiler  japon balıkları hakkında ile ilgili genel bilgiler


  Japon balıkları, geniş bir sıcaklık aralığında yaşayabilirler ve bilinenin aksine, ılık su balıklarıdır. Soğuk bahçe havuzlarında da yaşayabilmelerinden dolayı soğuk su balığı sanılmaktadırlar. Japon balığı bir sazangildir ve ideal gelişme sıcaklığı 23 ila 25 santigrad derece aralığındadır. Soğuk su balıkları 20 santigrat derece sıcaklığın üstünde yaşayamayan alabalık gibi balıklardır.

  Japon balıkları, eğer büyük bir akvaryumda ve sabit sıcaklıkta bakılırsa süphesiz daha sağlıklı olacaklardır. Özellikle kışın bir ısıtıcı kullanılmazsa, gece gündüz değişen oda sıcaklığından dolayı vücut drençleri düşecek ve hastalıklara yakalanmalarına neden olacaktır..

  Kavanozda Japon Balığı

  Bir balığı kavanoza koymak doğru değildir. Mutlaka filitreli, balıkların yüzebileceği bir akvaryumda bakılmalıdırlar.

  Japon Balığı Sağma Teknikleri

  Japon balıklarına en büyük eziyet, Japon balığını sağmaya çalışan, çok akıllı arkadaşlardan çekiyor. Sağma yöntemleri yanlıştır.
  Sazangillerin yumurtaları sağılmak için uygun değildir. Yumurtalar yapışkandır. Bu yapışkanlığın giderilmesi gerekmektedir yoksa yumurtalar mantarlaşacaktır.

  Dişi balık, periyotlar halinde yumurtlar çünkü yumurtaları hepsi aynı anda olgunlaşmamıştır. Hepsinin olgunlaşması için hormon verilmelidir.

  Japon balıkları sağılacaksa ilk önce dişi sağılır. Sonra Erkek Balık sağılır. Balığın spermi suda 28 saniye ile 3 dakika canlı kalabilmektedir.

  Sazangillerde yumurtalar üreme kanalı vasıtasıyla dışarı verilirken, salmonidlerde vücut boşluğundan kanal vasıtası olmadan anal açıklıktan yumurtalar çıkar. Minik Japon balığına yaptığınız baskılarla hayvanın iç organlarına zarar veriyorsunuz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi