Filler hakkında bilgiler

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Filler hakkında bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Filler hakkında bilgiler 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: filler hakkında bilgiler  filler hakkında ile ilgili bilgiler  Filler, öldükten sonra dört ayağının üzerinde kalabildiğini biliyor musunuz?
  Fil sıçramayan tek memeli gurubunu teşkil eder.
  Fil dişleri bir filin yaşamı boyunca uzar,ve 90 kg.dan
  fazla bir ağırlığa ulaşır.  Filin Hortumunu Kullanması

  Fillerin hortumu tek bir uzantı şeklinde olmasına karşın tahmin edileceğinizden çok daha fazla işleve sahiptir. Hayvan, bir yandan hortumu ile söktüğü tonlarca ağırlıktaki bir ağacın gövdesini taşıyabilirken, öte yandan bir bezelye tanesini yerden alıp ağzına atabilir. Ayrıca yıkanmak ya da su içmek için 4 litresuyu taşıyabilir veya bir fıskiye gibi püskürtebilir. Yerine göre borazan gibi kullanarak sürüsünü toplayabilir veya kaçmaları için uyarabilir. 50 bin adet kasla çevrili bu organ mükemmel dizaynı sayesinde çok fazla incelik ve hassasiyet gerektiren bir işlemi yapabilme kabiliyetine de sahiptir.


  Bilgisayar ve elektronik teknolojisi büyük ilerlemeler kaydetmesine karşın; bir filin hortumu kadar hem güçlü hem de hassas işler yapabilen makineler, robotlar üretilememiştir. Filin hortumu özel olarak tasarlanmış bir organdır. Her özelliğiyle Allah’ın yaratma sanatındaki kusursuzluğunu bizlere gösterir.


  Peki bu mükemmel mekanizma nasıl var olmuştur? Akıl ve vicdan sahibi bir insan için, bunun “yaratılmış” olduğunu anlayıp hissetmek zor değildir kuşkusuz. Bu organın tesadüfler sonucu var olduğunu öne süren evrimcilerin iddiası son derece gülünçtür. Çünki, evrimciler, organların tesadüflerin birbiri üzerine eklenerek var olduğunu öne sürerler. Oysa fil hortumu üzerindeki her bir kas yerli yerinde olduğunda çalışabilir. Şüphesiz kasların boylarında ya da kuvvetlerindeki en ufak bir farklılık onu işlevsiz kılardı.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi