Ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Grafik performansı konusunda en önemli bileşen olan ekran kartınızı yenilemek istediğinizde nelere dikkat etmelisiniz? İhtiyaçlarınıza göre olan kartı nasıl belirleyeceksiniz?

  Yeni bir bilgisayar kurarken ya da mevcut bilgisayarınızı yenilerken üzerinde en çok düşüneceğiniz bileşenlerden biri de ekran kartlarıdır.
  Görüntü ile ilgili verileri işleyip ekrana yansıtan bu önemli bileşen aslına bakılırsa kendi belleği, işlemcisi ve PCB'si ile küçük bir bilgisayar gibidir.

  İhtiyaçlara Göre
  Her bileşende olduğu gibi, yeni bir ekran kartı almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz.
  Yüksek grafik kalitesine sahip oyunları oynamak, modelleme yapmak gibi işlerle uğraşacaksanız üst seviye, bütçenizi fazla yormayan, oyunlarda da çok yüksek olmasa da yeterli bir performans gösteren bir kart arıyorsanız orta seviye, sadece internete girip, e-postalarınızı kontrol edecekseniz giriş seviyesi bir ekran kartı almalısınız.
  Hangi ihtiyaç için, hangi kartı almalısınız karar veremiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu rehber işinizi kolaylaştırabilir. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, ekran kartı alırken mutlaka bakmanız gereken bir yazı hazırladı.
  Hangi Kart, Hangi Seviye?
  Piyasadaki ekran kartları NVIDIA ve AMD yongalarına sahip olmalarına göre iki ana kategoriye ayrılırlar.
  İki markanın da birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları bulunuyor. Bu yüzden kesin olarak NVIDIA ya da AMD iyidir ya da kötüdür demek zor.
  Bunun hakkında fikir sahibi olmak için sitemizde yayınlanmış detaylı ekran kartı testlerine göz gezdirebilirsiniz.

  ASUS'un şu an satışta olan onlarca farklı ekran kartı modeli bulunuyor
  İsimleri Anlamak
  AMD ve NVIDIA'nın giriş, orta ve üst seviye için farklı isimlendirme yöntemleri var. Hangi modelin üst seviye, hangi modelin daha düşük seviye olduğunu anlamak ilk bakışta zor olabilir fakat aslında bu isimlendirmelerin altında basit bir mantık var.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi