Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz


  Çamaşır Makinesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli göstergelerden biri makinenin devridir. Dakika/Devir (D/D) tamburun bir dakikada kaç kez döndüğünü göstermektedir. Bu dönüş, çamaşırları sıkma aşamasında artarak ve gösterge devrine ulaşır. Bu devire ulaşıldığında çamaşırlarınız makineden kuru çıkar. Daha yüksek Dakika/Devir kapasiteli makinelerle daha kuru çamaşırlar sağlanır.

  Çamaşırları kuruttuğunuz ortamın nemli veya kuru olması, ortalama sıcaklıkların düşük veya yüksek olması, asılan çamaşırlarınızın kuruma süresini doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle, alacağınız çamaşır makinesinin devrine doğru karar verebilmek için bildirilen ortam koşullarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

  Güneş enerjisi gibi alternatif enerjilerle de çalışabilen bir makine istiyorsanız, çift su girişli çamaşır makinelerini tercih edebilirsiniz. Bu makineler, kombi veya merkezi sistemin yanı sıra alternatif enerji kullanan (güneş enerjisi) tüketicilerimiz için de cazip bir alternatiftir. Çift su girişli çamaşır makineniz, kullanacağı suyu, ihtiyacı doğrultusunda kendisi ısıtmak yerine (ki bu şekilde ekstra enerji harcanmaktadır) direkt olarak alabilir.

  Eğer hijyene fazlaca önem veriyorsanız, Hijyen/Bebek özellikli ürün tercih edebilirsiniz.

  Evde uzun vakit geçiremiyorsanız, istediğiniz saatte yıkamaya başlayabilen, Zaman Programlama Özelliği'ne sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.

  Yıkama sırasında tüm aşamaları kolaylıkla takip etmek istiyorsanız, seçilen programın süresinde, yıkama bitimine kadar tüm aşamaları gösteren LCD ekranlı ürünleri tercih edebilirsiniz.

  Büyük parça çamaşırlarınızı kolaylıkla yıkamak istiyorsanız, Yorgan Programı'na sahip, yorgan, pike gibi hacimli çamaşırları kolaylıkla yıkayabilen modelleri seçebilirsiniz.

  Kullandığınız diğer beyaz eşyalarınıza veya mobilyalarınıza uygun bir makine arıyorsanız, beyaz , gri ve bordo gibi farklı renk seçenekleri olan ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi