Ülkemizde üretilen ürünleri kullanmanın yararları

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Ülkemizde üretilen ürünleri kullanmanın yararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ülkemizde üretilen ürünleri kullanmanın yararları 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Türk malı Ürünlerini Kullanmanın Faydaları
  Yerli malı kullanmanın faydaları


  Türk işçisinin ürettiği; tekstilden televizyona, demirden buzdolabına, salçadan makarnaya kadar birçok ürün tüm dünyada satılıyor.
  Bizde TÜRK MALI tükettikçe firmalarımızın üretim kapasitesi artacak ve yeni elemanlara ihtiyaç duyulacaktır.
  Türk Milleti, kendi arabasını, uçağını, silahını, gemisin, sütünü, meyvesini, kalemini, ceketini üretecek güçtedir ve üretiyor da. Ama halkımız, birçok alanda aynı kalitede onlarca TÜRK MALI varken özentileri yüzünden kat kat fazla para vererek yabancı malı almaya devam ediyor. Tek suçlu tabi ki millet değil. Yasalarımız yerli malını korumak adına çok yetersiz. Diğer ülkelerin malları ülkemize rahatça girebilmekte, üstelik bizim onlara kısıtlamalarla(kota)girmemize rağmen. Ülkemize rahatça giren yabancı malları, yaptıkları geniş kapsamlı reklamlar sayesinde yerli rakiplerini yok ediyor.

  Türk çiftçisi, Türk işvereni, Türk üreticisi, Türkiye pazarında, kendi ürünlerinin yabancısıyla baş edemeyip kendi pazarında yok oluyor. Bu durumda doğal olarak işsizliği her geçen gün biraz daha arttırıyor.  Ülkemizde Üretilen Ürünleri Kullanmanın Faydaları ilgili ve genel bilgileri güncellenen sayfalarda kapsamlı olarak bulabilirsiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi