Avustralya Terrieri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Avustralya Terrieri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Avustralya Terrieri

  Reklam  Avustralya Terrieri

  Forum Alev
  Kökeni: Avusturalya'ya göç edenlerin yanlarında götürdükleri iş araçları içerisinde öpekler önemli bir yer tutuyordu; bu arada "terierler" önemliydi. Terrierlerin eşleştirilmesi sonucunda bal kürklü köpekler elde edilmiştiki bunların 19. yüzyılda melezlemeleri sonucunda yani İngiliz Terierleri türetilmiş , bu arada Skye Dandie Dimmont gibi çeşitlerde elde edilmişti ki ; işte bu karışımdan Avusturalya terieri alınmıştır.Bunlar çok iyi gözcülük yapıyor, tavşan ve farelerin kökünü kurutuyordu. Bu keskin melez köpek Avusturalya'nın zehirli yılanlarını da ortadan kaldırıyordu ki bu görev terierlerin üstlendikleri yep yeni bir işti. Şimdi yeni köpeğiniz kendi ülkesin sışında İngiltere ve Amerikada da tanınmaya , kabul görmeye başlıyordu.
  Köpeğin Huyu: Avusturalyalı köpek çok hoş görünüşlü ve kişilik sahibi bir hayvandı; ev köpeği , bekçi köpeği olarak çok beğenilmişti.
 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Avustralya Terrieri

  Reklam  Bu köpek her amaç için kullanılabilmektedir.Çoban köpeği bekçi köpeği ve ev köpeği olarak kullanılır.Avcılıkta da iyidir.Yani tavşan avlarına gidebilir.Bu köpekleri eğitirken amaca yönelik eğitmek gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi