Jack Russell Terrier , Özellikeri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Jack Russell Terrier , Özellikeri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  |¨MaD qİrL¨|
  Usta Üye
  Reklam

  Jack Russell Terrier , Özellikeri

  Reklam  Jack Russell Terrier , Özellikeri

  Forum Alev

  Temel Özellikleri
  Fox Terrier'e (tilki terrieri) benzer. Cesur, şen, fedakar ve itaatkar bir köpektir. Jack Russell Terrier yeterli egzersiz imkanı sağlandığında apartman hayatına da uyum sağlar. Ev içinde oldukça hareketlidir.

  19. Yüzyıl'da yaşadığı şöhret döneminden ve Parson Jack Russel'in ölümünden sonra köpek severler tarafından fazla kabul görmemiş ve zamanla unutulmuştur. Bununla birlikte İngiltere'de hala mükemmel derecede saf köpekler bulunmaktadır.

  Neler Yapar?
  Bütün küçük terrierler gibi inindeki küçük hayvanları avlamak için kullanılır. Yeteneği ve hızı ona özellikle değer kazandırır. çok dar geçitlerden bile geçebilir. Daha sonra o da, diğerleri gibi insana eşlik eden köpek sınıfına katılmıştır.

  Jack Russell Terrier hareketli ve yaşam dolu bir ırktır. Gözü pek ve kesinlikle korkusuzdur. Oyun oynamaya bayılır. Onu kızdırmayan ya da vurmayan çocuklarla arası iyidir. çok zekidir; ancak inatçı ve başına buyruktur. Eğitimi güç olabilir.

  Jack Russell diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir. Bu nedenle yavruyken çok iyi sosyalleştirilmelidir. Bazıları bu nedenle başka köpeklerce öldürülmüştür. Güçlü bir av güdüsüne sahiptir ve diğer küçük ev hayvanları ile güvenilmemelidir. Kovalamaya ve keşfetmeye bayılır. Tasmasız serbest bırakılmamalıdır.

  Jack Russell kazmayı ve havlamayı sever. Yeterince meşgul edilmezse huzursuzlanır ve eşyalara zarar verici olabilir.

  Kökeni
  Bu cins, büyük bir köpek yetiştiricisi ve tanınmış bir köpek sever olan İngiliz Din Adamı Parson Jack Russell tarafından 1800'lerde yetiştirildi.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Jack Russell Terrier , Özellikeri

  Reklam  Eğitimi zor olan hayvanlardan biridir. Sürekli hareket isteyen ve inatçı olan bir türdür. Onu zorlayacak kimse olmadığı sürece iyi bir ev apartman köpeği olabiliyor.+ Yorum Gönder
jack russell
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi