İnsana eşlik eden köpek Amerikan Pitbull Terrier

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden İnsana eşlik eden köpek Amerikan Pitbull Terrier ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  İnsana eşlik eden köpek Amerikan Pitbull Terrier

  Reklam  İnsana eşlik eden köpek Amerikan Pitbull Terrier

  Forum Alev
  Amerikan Pitbull Terrier


  Kökeni: Bu savaşçı köpek 19. yüzyılda İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ile çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edilmiştir. ABD'ne getirilen bu cins burada onun ağırlığını arttıran ve başının daha güçlü hale gelmesini sağlayan Amerikalı yetiştiriciler tarafından mükemmelleştirilmiş ve şu anki durumunu almıştır.

  Tanımı: Erkekler 44-46 cm, dişiler ise 40-42 cm yüksekliktedir. Ağırlıkları 17-20 kg kadardır. Güçlü, kaslı bir gövdesi vardır; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa, parlak tüyleri vardır. Her renk olabilir. Ancak erkeklerin %80'i beyazdır. Amerikan Köpek Kulübü tarafından American Staffordshira, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise Amerikan Pitbull Terrier olarak 2 grup olarak sınıflandırılmışlardır.

  Kişiliği: Çok eski savaş köpeklerinin de genetik özelliklerini aldığından çok cesur ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilmesini sağlayacak kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkar bir köpek haline gelebilir.

  Özelliği: Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da değerlidir. Sonuçta herşey pitbullunuzu nasıl eğittiğinize bağlıdır.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: İnsana eşlik eden köpek Amerikan Pitbull Terrier

  Reklam  Eskiden savaş köpeği olarak yetiştirilmekteydi. Cesur bir köpektir. Eğitim verildiği zaman bekçi olarak görev alabilir ve yabancıların niyetini alabilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi