Kilo Al , Kanser Ol

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kanser Bölümünden Kilo Al , Kanser Ol ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Kilo Al , Kanser Ol

  Reklam  Kilo Al , Kanser Ol

  Forum Alev
  Oxford Üniversitesi tarafından yapılan ‘Bir Milyon Kadın’ adlı çalışmada çarpıcı sonuçlara yer verildi. Araştırmaya göre İngiltere’de en az 6 bin kadın kilo aldığı için kanser hastası oldu.

  İngiliz kadınlarının %23’ünün obez %34’ünün de aşırı kilolu olduğu hatırlatılan araştırmada, 50 yaş civarındaki kadınların menapoz sonrası aldıkları kilonun kanseri tetiklediğinin altı çizildi. 1996 yılından bu yana 1.3 milyon kadın üzerinde yapılan araştırmada bilimadamları 45 bin kanser vakasını inceledi. Bu araştırmaya devam ederken kanser hastası olan 17 bin kadın öldü.. Araştırmayı yürüten Dr Gillian Reeves da, İngitere’de son bir yıl içinde orta ve yaşlı kadın hastalarda görülen 120 bin yeni vakanın yaklaşık 6 bini aşırı kilolu ve obez kadınlarda göründüğünü vurguladı.

  Kilo alımı, en çok görülen 17 kanser türünün en az 10’u için yüksek risk faktörü oluşturuyor. Rahim ağzını etkileyen endometrial kanseri gibi kanser türlerinin uygun diyet ve egzersiz programlarının uygulanması ile engellenebileceğini belirtilen raporda, çoklu böbrek, kemik iliği, pankreas ve kan kanseri hastalarının %10’ u ila %20’sini obez kadın hastaların oluşturduğu belirtiliyor. Diğer kanser çeşitlerinde ise bu oran % 10’un altında kalıyor.
  Göğüs kanserinde ise durum biraz daha farklı, bu tür için kilonun menapoz öncesinde veya sonrasında alınmış olması önem kazanıyor. Araştırmaya göre menapozdan sonra alınan kilolar göğüs kanseri riskini en az %7 oranında arttırıyor.
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Kilo Al , Kanser Ol

  Reklam  Araştırmaya göre İngiltere’de en az 6 bin kadın kilo aldığı için kanser hastası oldu.

  Çok fazla... :confused:

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi