Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman

+ Yorum Gönder
İslami Resimler ve Kandil Resimleri E-Kartlar Bölümünden Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman

  Reklam  Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman

  Forum Alev
  Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman 2012


  kutlu doğum.jpg  Kutlu Doğum Haftası 2012 yılında hangi tarihe denk geliyor. 2012 Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman aşağıda bu konuyla ilgili bilgilere yer verdik. Kutlu Doğum Haftası Herkese Kutlu Olsun. İşte Bilgiler:  2011 kutlu doğum haftası başlangıcı gecesi, Kutlu Doğum Haftası, Miladi takvime göre 4 Şubat 2012 Cumartesi gününe denk gelen gecedir.  Kutlu Doğum Haftası; Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili asırlar boyunca kutlanmaktadır.
  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu büyük geleneğimizi daha büyük coşkuyla geçmesi ve ayrıca daha iyi hatırlanması için Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiştir.
  Bütün Müslümanların Kutlu Doğum Haftası şimdiden kutlu olsun..  kutlu doğum1.jpg
  Kutlu Doğum Haftası, Miladi takvime göre 4 Subat 2012 tarihine denk gelen gecedir.

  Resmi açılış töreni bugün İstanbul’da gerçekleştirilecek hafta boyunca, terminal, otobüs durakları ve bilboardlara, ”Okumak, anlamak ve yaşamak için…”, ”Çağlara ve insanlığa” mesajlarıyla ”Ey insanlar işte size Rabbiniz’den bir öğüt, kalplere bir şifa, inananlara rehber ve rahmet olan Kur’an geldi” ayeti ile ”Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğreten ve öğrenendir” hadisinin yer aldığı afişler asılacak.

  Bugün İstanbul’da gerçekleştirilecek resmi açılış töreni de Başkanlığın ”www.diyanet.gov.tr” internet sitesi ve uydu üzerinden kapalı devre televizyon sistemiyle canlı yayınlanacak.
  Hafta dolayısıyla ”Hz. Peygamber ve Kur’an” ile ”Kur’an ve Evrensel Mesajı” konularının ele alındığı iki sempozyum düzenlenecek.

  ”Hz. Muhammed ve Kur’an Sempozyumu” Muğla’da 15-16 Nisan’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

  Yurt içi ve yurt dışında birçok konferans ve panel düzenlenecek. Kocatepe Camisi avlusunda 16 Nisan Cuma günü Kutlu Doğum Aşı dağıtılacak.

  Mevlid; doğum zamanı demektir. Peygamberimizin doğumu ve bunu anlatan eser anlamında kullanılır.

  kutlu-dogum-haftasi.jpg

  kutlu-dogum-haftasi1.jpg

  kutlu doğum haftası2.jpg 2. 2
  FULDEM
  Bayan Üye

  Cevap: Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman

  Reklam  Kutlu doğum haftası çok güzel bi şekilde geçmişti..kutlu doğum haftaaları zaten ümmetin birleştiğini gösteren en güzel etkinliklerin yapıldığı haftalardandır+ Yorum Gönder
kutlu doğum afişleri,  kutlu doğum haftası,  kutlu doğum afiş,  kutlu doğum haftası ne zaman
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi