İri Göğüsler Sırt Ağrısı Yapıyor

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden İri Göğüsler Sırt Ağrısı Yapıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  İri Göğüsler Sırt Ağrısı Yapıyor

  Reklam  İri Göğüsler Sırt Ağrısı Yapıyor

  Forum Alev
  IRİ GÖĞÜSLER SIRT AĞRISI YAPIYOR

  Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hüsamettin Top, "İri göğüslü kadınlarda ilerleyen yaşlarda boyun ve sırt omurlarında anatomik değişimler başlıyor. Yaptığımız estetikle kadınlarımız hem iri göğüslerden kurtuluyor, hem de güzelleşiyor" dedi.


  Yrd. Doç. Dr. Hüsamettin Top, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iri göğüslere sahi p kadınlarda göğüsleri taşımaya bağlı rahatsızlıklar oluştuğunu söyledi.

  İri göğüslü kadınlarda sütyen askılarının aşırı sıkması ve baskı yapması nedeniyle sırt, bel ve boyun ağrıları şikayetleri görüldüğünü ifade eden Yrd. Doç. Dr. Top, "Bu tür kadınlarımızda sıcak havalarda göğüsün karın cildine temas etmesi sonucu o bölgenin iyi havalanmaması nedeniyle cildinde pişikler oluyor. Üzerindeki kıyafetin özellikle yaz günü ıslanması ve kokması gibi sorunlarla karşı karşıya kalmakta" diye konuştu.

  Bu şikayeti olanlar ya kendileri, ya da yakınlarının tavsiyesiyle kliniklere tedavi için başvurduğunu bildiren Yrd. Doç. Dr. Top, şunları kaydetti:

  "Toplumun çok büyük bir kesiminde, boyun ve sırt ağrıları olanlar iri göğüslerinden bu ağrıların oluştuğunun farkında değil. Boynunuzla bir ipte 4 kiloyu taşımak zor. İri göğüslü kadınlarda ilerleyen yaşlarda boyun ve sırt omurlarında anatomik değişimler başlıyor. Yaptığımız estetikle kadınlarımız hem iri göğüslerden kurtuluyor, hem de güzelleşiyor. Böylece buna bağlı ağrılardan da
  kurtuluyor."

  Yrd. Doç. Dr. Top, iri göğüslü kadınların günlük aktivitelerini tam olarak yapamadığından, bunun sosyal yaşamlarına olumsuz yansıdığını ifade etti.

  Kaynak : CNN Türk
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: İri Göğüsler Sırt Ağrısı Yapıyor

  Reklam  tabi bukadar hastalık ve rahatsızlık yapacak bir durum ise bunu çareside var artık herşeyin bir ameliyatı estetiği olmakta zira herşey çok gelişmiş bir zamanda yaşamaktayız+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi