Menapoz İçin Bitkisel Çözümler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Menapoz İçin Bitkisel Çözümler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Menapoz İçin Bitkisel Çözümler

  Reklam  Menapoz İçin Bitkisel Çözümler

  Forum Alev
  Menopoz Nedir?
  Kadınların belli bir yaştan sonra aylık adet kanamalarının doğal yollarla kesilerek bitmesine menopoz denir. Menopoza girme sürecinde kadınların yumurtalıkları, östrojen hormonu ile bu yavaşlamadan bir süre sonra da hormonların salgılanması durur. Bir kadın için menopoza girdi deyimini kullanmak için bir sene boyunca hiç adet görmemesi gerekir. Menopoza halk arasında menapoz veya menepoz da denir.

  Menopoz dönemine giren kadınların çoğunda hormonal salgıların yavaşlaması, buna bağlı olarak ani sıcak basmaları, terleme, aşırı asabiyet ve depresyon, halk arasında kemik erimesi de denilen osteoporoz vs. gibi rahatsızlıklar görülebilir. Bu sebeplerden dolayı menopoza giren kadınların bu dönemde stresten uzak, huzurlu ve mutlu olmaları, dengeli beslenmeleri, ve mutlaka doktor gözetiminde olmaları gerekir.

  Menopoz İçin Bitkisel Çözümler
  Soya Fasülyesi: Menopoz dönemindeki kadınların bol bol soya fasülyesi tüketmesi önerilir. Çünkü Soya fasülyesi doğal östrojen kaynağı dır. Soya proteini östrojen hormonunun azalmasıyla vücudun dengesinin bozulmasını önlüyor.

  Ayrıca bol bol maydanoz yemek, ada çayı ve papatya çayı içmek, nohut tüketimini arttırmak, hem bu dönemdeki psikolojik sıkıntıların giderilmesine hem de östrojen hormonunun dengelenmesine yardımcı olur.
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Menapoz İçin Bitkisel Çözümler

  Reklam  Menapoz İçin Bitkisel Çözümler

  Teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi