İstanbul Kıyamet Vakti Tanıtım

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
Online Oyunlar ve İstanbul Kıyamet Vakti Bölümünden İstanbul Kıyamet Vakti Tanıtım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  nozpay
  Yeni Üye
  Reklam

  İstanbul Kıyamet Vakti Tanıtım

  Reklam  İstanbul Kıyamet Vakti Tanıtım

  Forum Alev
  İstanbul Kıyamet Vakti, dünyanın en iyi oyun yapımcıları arasında gösterilen Mevlüt Dinç'in başında olduğu Sobee Yazılım şirketi tarafından üç senelik geliştirme süreci sonrasında 26 Aralık 2006 tarihinde ücretsiz olarak dağıtımına başlanan, tamamen Türk yapımı Devasa Online Rol Yapma Oyunu(MMORPG)'dur.


  Oyunun Hikayesi

  Tarih 25 Aralık 1956,
  Dünyanın yörüngesi güneş sistemi dışından gelen bir asteroid kümesiyle kesişti. Dünyanın her yanında büyük bir yıkım gerçekleşti. Sadece gökyüzünde asılı kalan toz bulutları bile milyonlarca insanın ölümü için yeterliydi. Fakat meteorların ortaya çıkardığı tek gerçek yıkım ve ölüm olmamıştır.

  Saklı türler olarak adlandırılan yaratıklar arzın derinliklerinden yeryüzüne çıktı ve insanlar ile arzın yaratıkları arasında amansız bir yaşam mücadelesi başladı.

  Büyük yıkımın üzerinden 50 yıl geçmiştir. İnsanoğlu bu yaşam tarzına zamanla ayak uydurmuş, tehlikelere karşı kendini korumak için kendini yetiştirmiştir.  Oyun, adından da anlaşılacağı gibi dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul'da geçiyor.
  İstanbul'un tarihi mekanlarından Eminönü'nde oyuna başlıyoruz. Eminönü'nün görkemi, Yeni Camii, Galata Köprüsü, Mısır Çarşısı, Çınaraltı gibi mekanların yanısıra Antrepo, Mezarlık, Philotheos'un Labirenti gibi mekanlar bulunmaktadır.


  Karakter Seçimi

  İstanbul Kıyamet Vakti'ndeki karakter yaratma işlemi, diğer rol yapma oyunları ile benzerlik göstermektedir. Cinsiyet seçiminin ardından, yaratılacak karakterin görünüşünü değiştirmek adına çeşitli saç şekilleri ve renklerinden birisi seçilebilir. Ek olarak erkek karakterler için sakal, kadın karakterler için ise takı modelleri ve renkleri arasından tercih yaparak farklı görünümler elde edilebilmektedir.

  Oyunda üç adet karakter sınıfı bulunmaktadır:

  • Savaşçı: Yakın dövüşün uzmanı olan savaşçılar, geniş silah seçenekleri ile düşmanlarına yüksek hasarlar verebilirler. Dayanıklı zırhları ve yüksek sağlık puanları nedeniyle uzun süre hayatta kalmaları da mümkündür.
  • Büyücü: Düşük sağlık puanlarının yarattığı dezavantajı uzun mesafeli saldırıları ile kapatan büyücüler, ek olarak birim zamanda en yüksek hasarı veren karakter sınıfını oluşturmaktadır.
  • Şifacı: Kendilerini ve müttefiklerini iyileştirebilen şifacılar, ölen arkadaşlarını diriltme yeteneğine de sahiptir. Oyuncu gruplarının vazgeçilmez üyeleri olsalar da, birebir dövüşte çok etkili değildirler.


  Oyundaki sınıfların hepsinin, birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak oyuncu-oyuncu müsabakalarında bu üç sınıf arasında denge kurulmaya çalışılmıştır. İyi bir karakter düzeni ve doğru seçilmiş eşyalarla, herhangi bir sınıf bir diğerini yenebilir.  Etkileşim

  Haritada 5 çeşit karakter grubu var. Bunlar:

  • Sivil halk: Haritada dolaşırken selam verip alabileceğiniz insanlar bulunmakta. Kimi zaman bu insanlardan kimi görevler de alabiliyorsunuz. Tabii eğer isterseniz. Bazen bir çocuğa yardım ediyor ve evinin önündeki akrepleri öldürüyorsunuz, bazen de cin’lerden aldığınız keten parçalarını bir şarapçıya üşüdüğü için veriyorsunuz.
  • Esnaf: Yine haritanın çeşitli yerlerine dağılmış esnafları göreceksiniz. Düşmanlarla olan çatışmalarınız neticesinde onlardan aldığınız silah, zırh, iksir ve reçete gibi eşyaları bu esnaflara satabiliyorsunuz. Ayrıca esnaflarla da arada sırada konuşmakta fayda var. Çünkü bu kişilerden de görevler alabiliyorsunuz.
  • Düşmanlar: Farklı yetenek, seviye ve özelliklerden oluşan onlarca düşman çeşidi var. Oyuna ilk başladığınızda küçük kertenkeleleri öldürüyor, seviyeniz arttıkça kurt adamlara kafa tutmaya başlıyorsunuz. Kimi düşmanlar size bıçak ve sopayla saldırırken, kimileri ise sizi ısırıyor yada uzaktan bir cisim fırlatıyor, ateş ediyor.
  • Askeri görevliler: Oyunda ilk dikkatinizi çekecek olan nokta Eminönü merkezinin jandarmalarca ablukaya alınmış olması. Jandarmalar düşmanların belirli bir sınırdan içeriye girmesini engelliyor ve size düşman hattının sınırlarını belirtiyor. Jandarmalar dışında komutan rütbeli karakterler de yer alıyor ve yine bu karakterlerden de görev alınabiliyor.
  • Diğer oyuncular: Sizin gibi o sırada oyunu oynamakta olan diğer insanları gerçek zamanlı olarak görüyor, onların grubuna katılabiliyor yada onları kendi grubunuza davet edebiliyorsunuz. Savaşırken sohbet etme imkanını sağlayan tümleşik sohbet ekranı sayesinde düşmanlardan aldığınız eşyaları 5’te birinden esnaflara satmaktansa diğer oyunculara açık artırmayla satabilir yada onlardaki eşyalarla takas yapabilirsiniz.  Tanıtım Videoları

  İstanbul Kıyamet Vakti Resmi Videosu
  (Düşük Çözünürlüklü)
  (Yüksek Çözünürlüklü)
  http://istanbuloyun.mynet.com/downlo...railer_640.wmv  Raiders Of Anatolia tarafından hazırlanan tanıtım videosu
  (Düşük Çözünürlüklü)
  (Yüksek Çözürlüklü-Tarayıcınıza DivX Eklentisi kurulacaktır)
  http://stage6.divx.com/user/nozpay/v...Anatolia-Intro


  Oyunu indirin
  http://istanbuloyun.mynet.com/download/istanbulkur.exe

  Sistem gereksinimleri :
  • P4 1.5 GHz/ Celeron 1.8 GHz / AMD XP 2200+ veya üzeri işlemci
  • Windows XP
  • 512 MB veya üzeri RAM
  • 1.2 GB boş harddisk alanı
  • DirectX 9.0.c
  • Pixel Shader & Vertex Shader destekli grafik kartı
  • Örnek : ATI Radeon 9500 veya üzeri / GeForce FX 5200 veya üzeri
  • 1024x768 minimum ekran kartı çözünürlüğü
  • DirectX destekli ses kartı
  • Internet Bağlantısı
 2. 2
  metallica_irm
  Üye

  --->: İstanbul Kıyamet Vakti Tanıtım

  Reklam  abi ben oyunu oynuyodum bilgisayara format atmadan önce çok güzel bir oyun herkeze tavsiye ederim 3. 3
  2berkist
  Üye
  bnede download ettim kurdum oyuna girdim cok karsık bi oyn hic bişii anlamadın 4. 4
  metallica_irm
  Üye
  benim arkadaşım oyunu oynuodu bana söledi bende indirdim birlikte oyuna girdik oynadık oyunda başkalarından yardım istedim onlar anlattılar öle öle anladım oyunu

 5. 5
  Metalci_06
  Yeni Üye
  bu oyunun neresi karmaşık ben 2 günde 29 yapıom yaw eminönüde oynuom :D ama adamlarım güçsüz çok giremiom oyuna nese yeni levellar yakın o zaman güçleniriz

 6. 6
  2berkist
  Üye
  belki oledir ama bne cevreden yardım isitom kimse bakmıor

 7. 7
  nozpay
  Yeni Üye
  Türkiye'nin ilk Türkçe Devasa Online Rol Yapma Oyunu olan İstanbul-Kıyamet Vakti'ne destek çıkalım.

 8. 8
  Metalci_06
  Yeni Üye
  bu amaç uğrana plus oldum ve parama hiç acımadım ve devamlı plus olacam avantajları yüksek vede diğer oyunlara göre daha ucuz

 9. 9
  Metalci_06
  Yeni Üye
  bu arada gerçekten çok güzel bir video LocMan :)

 10. 10
  erg_709
  Üye
  yaw indircem de nası bişi azcık anlatırmısınız ?? Konusu nee ?? +rep

 11. 11
  OR@L
  Usta Üye

  --->: İstanbul Kıyamet Vakti Tanıtım

  Reklam  Alıntı erg_709 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  yaw indircem de nası bişi azcık anlatırmısınız ?? Konusu nee ?? +rep
  ilk mesajda ayrıntısıyla anlatılmış. Okumayı denedinizmi:rolleyes:

 12. 12
  nightmare_64
  Yeni Üye
  evet arkadaslar çok müthiş bir oyun benim 2 tane son level adamom var insanın oynadıkca oynayası geliyo

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi