Ahd-i Atik Nedir?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sözlük Bölümünden Ahd-i Atik Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Reklam

  Ahd-i Atik Nedir?

  Reklam  Ahd-i Atik Nedir?

  Forum Alev
  Ahd-i Atik Nedir?
  Eski ahd. Hıristiyanlarca Mûsâ aleyhisselâma inen kitab. Bu ismi ilk olarak hıristiyanlar kullanmışlardır. Hıristiyanların Kitab-ı mukaddes denilen kitabları Ahd-i Atîk ile Ahd-i Cedîd'den meydana geldiğinden onlar da Ahd-i Atîk'i kutsal kabul etmekt edirler. Yahûdîler, Ahd-i Atîk yerine Tanah demektedirler. Bugün elde mevcut olan Ahd-i Atîk, hazret-i Mûsâ'dan asırlarca sonra yazılmıştır.
  Çocuklara Kitâb-ı Mukaddesi okuturken çok dikkat ediniz. Çünkü Kitâb-ı Mukaddesin içinde, gayr-i ahlâkî fuhuş hikâyeleri mevcuttur. Bunları okuyan çocuklarda, âile fertleri arasındaki münâsebetler hakkında, çok hatâlı fikirler hâsıl olabilir. Bilhass â, Ahd-i Atik kısmında bulunan bu fuhuş münâsebetleri, Kitâb-ı mukaddesten çıkarılmalı ve ancak ondan sonra çocuklara okutmalı. (Plain Truth)
  Bugün hıristiyanların ellerinde bulunan İncillerde ve Ahd-i Atik'te de bütün tahriflere (değişikliklere) rağmen, Îsâ aleyhisselâmdan sonra bir peygamber geleceği yazılıdır. (Rahmetullah Efendi)

 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Ahd-i Atik Nedir?

  Reklam  ahdi atik musa peygambere inen kitabın yani müslümanlarca tevrat diye adlandırdığımız 4 hak kitaptan biri olan tevratın hiristiyanlarvca kullanılan adıdır yahudilerde bu tanaktır tanah tevrat ve zeburu kapsamakmaktır+ Yorum Gönder
ahdi atik nedir,  ahdi atik,  ahti atik,  ahd-i atik nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi