Cinsi sapıklığın cezası nedir?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Cinsi sapıklığın cezası nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Cinsi sapıklığın cezası nedir?

  Reklam  Cinsi sapıklığın cezası nedir?

  Forum Alev
  Cinsi sapıklığın cezası nedir?

  ? Cinsî sapiklarin bazilari erkekle iliski kuruyor, bazilari da hayvanla. Erkegin erkekle, yahut hayvanla iliski kurmasinin Islâm hukukundaki cezasi nedir?
  ? Erkegin erkekle cinsî iliski kurmasi günahlarin büyügü, hatalarin azîmidir. Böyle kimselerin bedenleri mikrop yuvasi haline gelir, nefret ve tiksinti lâseleri durumuna düserler.

  Islâm hukukunda livatanin cezasi, bazi yerde idamdir, bazi yerde zina cezasi gibidir. Bazi durumlarda da hâkimin takdir edecegi tazir cezasi verilir. Tazir cezasi, dâvâyi gören hâkimin takdirine göre çogalir, azalir. Pisligin mahiyetine göre cezanin derecesi de farklilik arzeder.

  Hayvanla iliski de kesinlikle haramdir.
  Imamlarin ittifakiyla böyle bir sapiga verilecek ceza, yine hâkimin takdirine göre azalip çogalan tazir cezasidir. Imam-i Safiî Hazretleri bunun günahliginin siddetine bakarak zina gibi ceza görmesi gerektigini de ifade etmistir.

  Sapigin musallat oldugu hayvan eti yenen cinstense, etine bir haramlik gelmez. Ancak ibret olsun için hayvan kesilip mütecavizin tarlasina, yahut bir mer?aya gömülürse hikmetine uygun olur.

  Surasi bir gerçektir ki, azgin nefsine uyup da böyle büyük günah ve hatalara mâruz kalan kimseler için hersey bitmis, tevbe kapisi kapanmis degildir. Yapacaklari samimi tevbe, istigfar, dökecekleri sürekli gözyasi, duyacaklari derin pismanlik Allah?in afvina vesile olabilir. Yeter ki, tevbelerinde samimi olsunlar, hatalarini tekrar etmeme azminde ihlâsli ve imanli bulunsunlar. Allah sirkten baska bütün günahlari afveder. Sayet afve lâyik olacak kadar samimi pismanlik duyarlarsa. ....
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Cinsi sapıklığın cezası nedir?

  Reklam  Zina en büyük günah iken hatanın en büyüğünü işlemek çok büyük günah sayılmaktadır. Bazı kavimler bu durumdan dolayı helak edilmeleri günahının derecesini göstermektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi