Neden birden çok din vardır?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Neden birden çok din vardır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  surgeon35
  Üye
  Reklam

  Neden birden çok din vardır?

  Reklam  Neden birden çok din vardır?

  Forum Alev
  bana yarın akşama kadar bu sorunun cevabı gerekiyor.kapsamlı anlatabilecek ler varmı.çok yere baktım az bilgi var. 2. 2
  mumsema
  Özel Üye

  --->: neden birden çok din vardır?

  Reklam  bana yarın akşama kadar bu sorunun cevabı gerekiyor.kapsamlı anlatabilecek ler varmı.çok yere baktım az bilgi var.


  din dinler nedir sorusuna cevap olabilecek bir konu:
  TIKLA


  Dinler başlıca üç kısma ayrılır:

  Birincisi:

  Hak dinlerdir. Bunlar yukarıdaki tarife uygun olanlardır. Yüce Allah tarafından konulup peygamberler aracılığı ile insanlara bildirilen dinlerdir. Bunlara "İlâhî ve Semavî" dinler de denir.

  Semavî dinlerin hepsi esas bakımından birdirler. Yalnız bazı ibadetler ve hukuk kuralları bakımından aralarında ayrılık olmuştur.

  Hazret-i Adem'den Hazret-i İsa'ya kadar gelen bütün mübarek peygamberlerin insanlara bildirmiş oldukları dinler, iman esaslarında bir olup yalnız bir Allah'a iman etmeye dayalı iken, bunlar sonradan bozulmuş ve asılları kaybolmuştur. Yüce Allah en son ve en büyük Peygamberi olan Hazret-i Muhammed'i Sallallahu aleyhi ve Sellem'i bütün insanlara Peygamber olarak göndermiştir. Onun aracılığı ile de hak dinlerin en sonu ve en mükemmeli olan İslâm dinini kullarına Allah Tealâ ihsan etmiştir. İşte bugün yeryüzünde hak din olarak kıyamete kadar yaşayacak olan yalnız bu İslâm dinidir.

  İkincisi:

  Asılları değişmiş ve bozulmuş olan dinlerdir. Bunlar, yukarıda söylendiği gibi asılları bakımından birer gerçek din iken sonradan bozulmuş, İlâhî niteliklerini kaybetmiş olan dinlerdir.

  Üçüncüsü:

  Bâtıl dinlerdir. Bunlar asılları bakımından da gerçek din ile ilgisi bulunmayan dinlerdir. Bunlar birtakım milletler tarafından ortaya konmuş olan uydurma inançlardır. Bunlarda akla ve mantığa uygun olan bazı hükümler bulunsa bile konuluşları itibariyle İlâhî olmak şerefinden yoksun olup hiç bir bakımdan din kutsallığını taşımazlar. Ateşe, yıldızlara ve putlara tapan milletlerin dini bu türdendir.
 3. 3
  surgeon35
  Üye
  bunu aramıyordum ama teşekkürler.gerek kalmadı artık kendim buldum .iyi forumlar 4. 4
  Ziyaretçi
  Güzel olmuş teşekkürler forumalev :)

+ Yorum Gönder
Niçin birden çok din vardır,  günümüzde neden birden çok din vardır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi