Ölülerin arkasaından okunan duaları bilen varmı?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Ölülerin arkasaından okunan duaları bilen varmı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  !!!!€L!F!!!!
  Üye
  Reklam

  Ölülerin arkasaından okunan duaları bilen varmı?

  Reklam  Ölülerin arkasaından okunan duaları bilen varmı?

  Forum Alev
  arkadaşlar ya ölülerimizin arkasından hep yasin tebareke falan okunur ya daha başka dualar bilen varsa paylaşabilirmi?? 2. 2
  mum
  Özel Üye

  --->: ölülerin arkasaından okunan duaları bilen varmı?

  Reklam  arkadaşlar ya ölülerimizin arkasından hep yasin tebareke falan okunur ya daha başka dualar bilen varsa paylaşabilirmi??
  CENAZE DUALARI

  Allahümmağfirlihayyina ve meyyitina ve şaahidina ve ğaaibina ve zekerina ve ünsaana ve sağiirina ve kebiirina. Allahümme men ahyeytehü minna feahyihi alel islaam ve men teveffeytehü minna feteveffehü alel iman.
  Anlamı:"Allahım! Dirilerimizi, ölülerimizi, mevcut olanlarımızı, kayıp olanlarımızı,erkeğimizi-kadınımızı, çocuklarımızı ve büyüklerimizi bağışla.Allahım! Bizden yaşattıklarını İslam üzere yaşat, bizden öldürdüklerini de iman üzere öldür."

  CENAZE ERKEK İSE ŞU DUA OKUNUR:

  Ve hussa hazel meyyite birravhi verraahati velmağfirati verridvaan.Allahümme in kane muhsinen fezid fii ihsanih. Ve in kane müsiien fetecavez anhü veleggıhil emne vel büşra vel keramete vezzülfa. Birahmetike ya erhamerrahımiin.

  Anlamı:"Özellikle bu vefat etmiş olan erkeği kolaylığa, rahata, mağfirete ve rızana erdir.Allahım!Eğer bu muhsin ise(iyilik etmiş kimselerden ise)ihsanını artır.Eğer günahkar ise, onu bağışla, ona güven ile sevinç ve iyilik ver, onu rahmetine yakın kıl,Ey merhamet edenlerin en merhametlisi Yüce Allahım!"

  CENAZE KADIN İSE ŞU DUA OKUNUR:

  Ve hussa hazihil meyyitete birravhi verraahati velmağfirati verridvaan.Allahümme in kanet muhsineten fezid fii ihsaniha. Ve in kanet müsiieten fetecavez anha veleggıhal emne vel büşra vel keramete vezzülfa. Birahmetike ya erhamerrahımiin.

  Anlamı:"Özellikle bu vefat etmiş olan kadını kolaylığa, rahata, mağfirete ve rızana erdir.Allahım!Eğer bu muhsine ise(iyilik etmiş kimselerden ise)ihsanını artır.Eğer günahkar ise, onu bağışla, ona güven ile sevinç ve iyilik ver, onu rahmetine yakın kıl,Ey merhamet edenlerin en merhametlisi Yüce Allahım!"

  CENAZE ERKEK ÇOCUĞU İSE:

  Allahümmecalhü lena ferataa.Allahümmecalhü lena ecravvezühra.Allahümmecalhü lena şaafiammüşeffeaa.
  Anlamı:"Allahım!Onu bize, önden gönderilmiş bir sevap sebebi kıl, onu bizlere bir şefaatçi ve şefaatı kabul edilmiş yap."

  CENAZE KIZ ÇOCUĞU İSE:

  Allahümmecalha lena ferataa.Allahümmecalha lena ecravvezühra.Allahümmecalha lena şaafiammüşeffeah.
  Anlamı:"Allahım!Onu bize, önden gönderilmiş bir sevap sebebi kıl, onu bizlere bir şefaatçi ve şefaatı kabul edilmiş yap."
 3. 3
  !!!!€L!F!!!!
  Üye
  allah razı olsun teşkkür ederm...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi