Elmapınar Köyü Kalecik Ankara

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve İç Anadolu Bölgesi Bölümünden Elmapınar Köyü Kalecik Ankara ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Elmapınar Köyü Kalecik Ankara

  Reklam  Elmapınar Köyü Kalecik Ankara

  Forum Alev
  Elmapınar Köyü Kalecik Ankara

  Elmapınar, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir köydür. Köyde muhacirler ve Türkmenler birlikte yaşamaktadırlar. Ankara iline 91 km., Kalecik ilçesine 35 km uzaklıktadır. Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarıma dayalıdır.

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu sorunu vardır çevre köylerde içme suyu olmasına karşın bu köylerden içme suyu getirilememektedir. Köyde yaz aylarında depoların ve su kaynağından gelen boru hattının bakımının yapılmaması nedeniyle yaz aylarında hatfada 1 saat su verilmektedir.

  Elmapınar köyü eğitim müfettişi Fakir Baykurt'un Kaplumbağalar adlı kitabında Tozakkırı olarak anılan köydür. Köyün susuz ve kıraç olan tarlalarında yetiştirilen buğday, makarna fabrikaları tarafından alınmakta idi. Ankara'ya yakınlığı ve köy nüfusunun göçü nedeniyle yetiştirilen ürün kalitesinde meydana gelen değişiklikler yıllık ürün rekoltesini etkilemektedir.

  Köyde kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köyde elektrik vardır.

  İlçe: KALECİK - İl: ANKARA
  Köy Muhtarı: Hasan KOÇAK
  Muhtarlık Erişim Bilgileri:
  Telefon:
  855 01 32
  Demografik Bilgiler:
  Nüfusu:
  2000
  189
  1997
  122

  İle Uzaklığı:
  91 km
  İlçeye Uzaklığı:
  35 km
  Rakım:
  900 m

 2. 2
  Elvin
  Bayan Üye

  Cevap: Elmapınar Köyü Kalecik Ankara

  Reklam  Alt yapı sorunu çok olan bu köyde su sorunu yaşanmakla birlikte eğitim konusunda da geri kalmış bir yer olup ilk öğretim taşımacılık ile yapılan bir yerdir.+ Yorum Gönder
kalecik elmapınar köyü alevi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi