Ahşap dolap boyama

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Ahşap dolap boyama ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Ahşap dolap boyama

  Reklam  Ahşap dolap boyama

  Forum Alev
  ahşap dolap boyama
  öncelikle boyayacağınız ahşap yada benzeri zemin kuru ve temiz olmalıdır. ilk olarak astar sürüp 12 saat bekliyoruz. astarı hobi marketlerinden temin edebilirsiniz. 12 saat bekledikten sonra su zımparasıyla zımparalıyoruz gözenekleri yok etmek için. daha sonra 2.ci kat astarı atıp bi 12 saat daha bekliyoruz. astardan sonra hobi marketten temin etmiş olduğumuz (rengi siz kalmış ben pembe yaptım) akrilik boyayı kullanıyoruz.

  boyayı aşağıdaki gibi plastik bir kaba boşaltıyoruz. bize ayrıca gerekli olan fırçayı zeminin genişliğine göre seçiyoruz.

  aşağıdaki gibi önce ilk katı atıyoruz. burdaki en önemli nokta boyayı yedirerek çalışıyoruz. eğer ilk katta fazla boya sürerseniz kabarmalar yada dalgalanmalar olabilir.

  ilk katı her tarafına uyguladıktan 1 saat sonra ikinci katı uyguluyoruz. ikinci katı bitirdikten sonra eğer isterseniz stencil adı verilen şekillerle farklı renkte görüntü sağlayabilirsiniz.

  stencil in yanlara taşmasını önlemek için süngere bir miktar boyayı döküyoruz ve fazlasını kağıda sürüp tamponlama yapıyoruz. bu işlem bittikten sonra son olarak cilalama yani vernik uyguluyoruz. hepsi bu herkese kolay gelsin.
 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: ahşap dolap boyama

  Reklam  Ahşap boyama genelde bir iş olarak icra edilmektedir. Bunun dışında hobi olarak da yapılabilecek güzel bir aktivitedir. Kendi eşyalarınızı ya da hediye olarak tasarlanan eşyalar kendi zevkinize göre boyayabilirsiniz.+ Yorum Gönder
dolap boyama,  gardrop boyama,  ahşap dolap boyama,  ahsap dolap boyama,  ahşap boyama dolap
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi