Kırık Ayna Tekniği ile Çerçeve Yapımı

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Kırık Ayna Tekniği ile Çerçeve Yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Kırık Ayna Tekniği ile Çerçeve Yapımı

  Reklam  Kırık Ayna Tekniği ile Çerçeve Yapımı

  Forum Alev
  Bu görmüş olduğunuz muhteşem tasarım tamamen elişidir. Bu aynanın bir benzerini bir mağazada görmüştüm oldukça da pahalıydı. Neden ben de yapmayım ki dedim. Maksat öğrenmek ve zamanı değerlendirmek olsun dedim.


  Kendime kırılmış bir ayna buldum, daha sonra o aynayı cam elmas ile bastırarak dikey çizdim. 1 cm- 1.5 cm aralıklarla çizdim ve kırdım. Daha sonra elmas yardımı ile ve takı pensi, sayesinde kırarak kare şeklinde kestim. Belki bunun kolay yöntemi vardır ama ben elimdeki malzemeler ile yapmak istedim. Bu işi yaparken çok dikkatli olmanız gerek. Mutlaka deri bir eldiven ve cam gözünüze kaçmasın diye gözlük takın. Ben yaparken bir sorun olmadı ama yinede önleminizi alın derim. Kesme ve kırma işini yaparken açık alanda yapın ben balkonda yaptım.

  Elde ettiğimiz kare cam parçacıklarını bir poşette toplayın. Şekilsiz olanları da atmayın onları da ayrı bir projede değerlendirirsiniz.

  Sıra geldi Ahşap çerçeve almaya, hobi marketlerinde ve artık kırtasiyelerde de bulunuyor. Ayna çerçevesini de hazırladıktan sonra, sıra ayna parçacıklarımızı yapıştıracağımız yapıştırıcı seçimine geliyor. Onun içinde silikon yeterli olacaktır.

  Ayna parçalarını yapıştırırken araları yarım cm açık olsun. Tek tek istediğiniz şekilde yapıştırın. Daha sonra kurumaya bırakın.
  Kırık aynalarda yapışınca, derz dolgusu aldım. Derz dolgusu Nalburlarda satılır. Bir de derz dolgusunun genelde rengi beyaz, siyahını bulursanız kesin alın derim. Eğer beyaz aldıysanız onun rengini siyah yapacak oksitler oluyor(Nalburcunuza derseniz rengini koyu yapmak istediğiniz o size verir). Bulamazsanız ahşap boyalarınızdan da siyah ekleyebilirsiniz. Bunları biraz suyla karıştırınız. Krema kıvamında olsun. Daha sonra aynanızın üzerine spatula yardımı ile sürün. Bol bol kaplasın her yanını, fazlasını da sıyırarak alınız. Son olarak da aynanızı bez ile silin ve kurumasını bekleyin.

 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Kırık Ayna Tekniği ile Çerçeve Yapımı

  Reklam  Kırılan kullanılmayıp atılacak olan eşyalardan aslında çok güzel ev eşyaları oluşturulabilir. Cam parçaları ile yapılan bu ayna çok şık görünmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi