Yüzük Yapımı

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Yüzük Yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Raphael
  Bayan Üye
  Reklam

  Yüzük Yapımı

  Reklam  Yüzük Yapımı

  Forum Alev
  Malzemeler;

  5 adet kalp kristal,
  5 adet çiçek kristal
  5 adet 4mm köşeli kristal ,
  5 adet küçük boy kum boncuk,
  1 metre'ye yakın misina kesin
  Resim-1 misinaya küçük boy kum boncuk parlak yüzü üste gelecek şekilde kalpkristali geçirin,parlak yüzü üste gelecek şekilde çiçek kristali,uygunrenkte köşeli kristal geçirin sonra mat yüzü üste bakacak şekilde çiçekkristal sonra mat yüzü üste kalacak şekilde kalp kristali geçirin.  Resim-2 .Kum boncuk takılı olan misinanın ucunu en son taktığımız kalp ve çiçeğin içinden geçirin.  Resim 3'deki gibi.  resim 4 Sağdaki misinaya kum boncuk soldaki misinayaköşeli kristali geçirin sağdaki misinaya parlak yüzü üste gelecek şekildekalp ve çiçeği takın ve soldaki misinayıda çiçek ve kalpten geçirirerekmisinaları çaprazlayın.  resim 5'deki gibi.
  Resim-6 üste olanmisinaya köşeli kristal geçirip başlarken ilk taktığımız çiçek vekalpiniçinden geçirerek üsteki misinayı alta bırakın  resim 7'deki gibi.  resim 8 altaki diğer uca bir kum boncuk takınız üsten gelendiğer misinayla kum boncuğu çaprazlayın.
  resim 9 yüzüğün altındakimisinanın birini kalp ve çiçekten geçirerek üste çıkarıp 5 tane köşelikristalin içinden geçirerek çiçek ve kalbin içinden geçerek yüzüğün altına geçin
  resim 10 yüzüğün altındaki diğermisinayıda kum boncukların içinden geçireceğiz ama misinaya 1 kum takıpyüzükteki kumun içinden yine 1kum takıp yüzükteki kumun içinden böyleceresim-10 da görüldüğü gibi boşluklar dolacak başladığımız yere gelincedüğümlüyoruz ve yüzük altlığına misina ile uygun gördüğümüz yerlerdenbağlıyoruz.

  Resim 11'deki gibi.  Resim 12  Resim 13  Resim 14

 2. 2
  _blackangel_
  Üye

  --->: Yüzük Yapımı

  Reklam  ayy çoooookk güzel paylaşımiçin eline sağlık:D 3. 3
  .::Melinda::
  Üye
  bende eskiden bu işlerle uğraşırdım gerçekten güzelmiş=) 4. 4
  _blackangel_
  Üye
  takmlasam bile yapmayı çook istiyorum yhaa;D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi