Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Harita Kadastro Bölümünden Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler

  Reklam  Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler

  Forum Alev
  Harita kadastro programının amacı, barj, imar, kadastro, yol, sulama, kurutma gibi önemli projelerin alt yapısını teşkil eden harita ve planların yapım ve uygulama işlerinde bizzat çalışacak mühendis ile işçi arasında uygulayıcı insan gücü yetiştirmektir. Harita kadastro teknikerlerinin tüm kamu kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma olanakları vardır. Ülkemizde gelecekte de harita kadastro alanlarında yetişmiş bilgi ve beceri sahibi, uygulayıcı elemanlara gereksinim duyulacaktır.

  Programın Amacı: Harita kadastro programının amacı, baraj, imar, kadastro, yol, sulama, kurutma gibi önemli projelerin alt yapısını teşkil eden harita ve planların yapım ve uygulama işlerinde bizzat çalışacak mühendis ile işçi arasında uygulayıcı insangücü yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Harita kadastro programında, matematik, fizik,ekonomi, mesleki trigonometri, taşınmaz mal hukuku ve mevzuatı, kadastro tekniği, genel fotogrametri, teknik bilimler, imar uygulaması, kartografya, yol, su uygulaması gibi dersler okutulur.

  Gereken Nitelikler: Harita kadastro programına başvuracakların arazi çalışmalarına, çizim, hesaplama ve uygulama faaliyetlerine katılabilecek nitelikte; bedence sağlam kimseler olması gereklidir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mezunlara "Harita Kadastro Teknikeri" ünvanı verilir. Bu mezunlar harita kadastro mühendisinin oluşturduğu plan ve arazi uygulamalarına yardımcı olabilecek nitelikte işler yapabilmektedirler.

  Çalışma Alanları: Harita kadastro teknikerlerinin tüm kamu ve özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma olanakları vardır.Ülkemizde gelecekte de harita kadastro alanlarında yetişmiş bilgi ve beceri sahibi, uygulayıcı elemanlara gereksinim duyulacaktır.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler

  Reklam  Haritacılık zevkli bir meslektir.Koordinatları bulmak bulmaca çözmek gibidir.Harita ve kadastro bölümü iş imkanları açısından da gelecek vaat ediyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi