Küçük hacker Musa Metin2 oyunu yüzündenmi öldürüldü ??

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Haber Bölümü ve Haberler Bölümünden Küçük hacker Musa Metin2 oyunu yüzündenmi öldürüldü ?? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seco00006
  Usta Üye
  Reklam

  Küçük hacker Musa Metin2 oyunu yüzündenmi öldürüldü ??

  Reklam  Küçük hacker Musa Metin2 oyunu yüzündenmi öldürüldü ??

  Forum Alev
  Vahşet! Musa vahşice öldürülmüş  Küçük bilgisayar kurdu kaçırıldı, öldürüldü. Gözler Metin2 oyununa çevrildi.

  Erzurum'da 3 Kasım günü evinden okula giderken 17-18 yaşlarındaki genç bir erkek tarafından kaçırıldı.
  Çevresinde "bilgisayar kurdu" olarak tanınan 13 yaşındaki Musa Kang vahşi şekilde başı taşla ezilmiş şekilde öldürülmüş olarak bulundu.

  Cesedin bulunmasının ardından polis olayı aydınlatmaya çalışırken Musa'nın vahşi bir cinayete kurban gittiği de ortaya çıktı.


  POLİSLERİ HAYRETLER İÇİNDE BIRAKTI  Vahşice öldürülen Musa Kang'ın cesedi dün gece saat 23.30 sıralarında polise gelen bir ihbar sonucu, Devlet Demir Yolları İstasyonunun arka tarafından bulunan arazide bulundu. Kolları kesilen, başı taşla ezilen Musa Kang'ın cesedi polisi bile hayretler içerisinde bıraktı.

  İhbar üzerine Devlet Demir Yolların İstasyonun arka tarafında bulunan harabe bina çevresinde araştırma yapan polis ekipleri küçük Musa'nın cesedini çukura atılmış halde buldu. Vahşice öldürülen Musa Kang'ın cesedi ceset torbasına yerleştirilerek ambulansla Aziziye Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Musa Kang'ın cesedinin otopsi yapılmak üzere yarın Trabzon Adli Tıp Kurumuna götürüleceği öğrenildi.

  CİNAYETİN NEDENİ BİR OYUN MU?

  Musa Kang'ın sanal ortamda oynanan bir oyunun şifrelerini kırdığı ve bundan dolayı kaçırıldığı öne sürülüyor. Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok bağımlısı bulunan oyundaki karakteri , dünya sıralamasında ilk 10’a giren Recep Kara, oyunun bilinmeyenlerini anlattı. Yaklaşık 2 yıldır Metin2 oynadığını belirten Kara, “Bu oyunla ilgilenen kötü niyetli çok insan var. İnsanlar göz göre göre soyuluyor. Organ mafyasının bile bu oyunla çocukları kandırdığı söyleniyor” dedi.

  Karakterini üst seviyelere çıkarmak için tam 10 bin lira harcadığını belirten Recep Kara, “Bu oyun beni paranoyak yaptı. Bilgisayarımı açmadan önce dakikalarca kontrol işlemi yapıyorum. Her an hesabım çalınacak korkusundan uyuyamaz hale geldim. Sonunda 12-13 bin lira eden karakterimi, 5 bin liraya satılığa çıkardım” diye konuştu.

  “Dişi karakterle kandırıyorlar”

  Musa’nın şifre kırma yeteneği nedeniyle kaçırılmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Kara, “Bu oyunda her türlü pislik kol geziyor. Kadın karakter yaratarak çocukların güvenini kazanıyorlar. Sonra bağlantı kurup yaklaşmaya çalışıyorlar. Musa da böyle bir kandırmacaya kurban edilmiş olabilir” dedi.

  Tam bir para tuzağı

  İlk olarak Çin’de ortaya çıkan ve son dönemlerde Türkiye’de giderek yaygınlaşan oyun, çocukları bilgisayar bağımlısı yapmakla kalmıyor, oyunda kullanılan silahları satın almak için yüklü miktarda para da harcatıyor. Çocuklara para kazanma ve sürekli başarı elde etme hırsı kazandıran bu oyunda, oyuncular arasında oluşan pazar, bilgisayar karakterlerinin oyunun çok yaygın olduğu yabancı ülkelerde 10 bin dolara kadar yükselen fiyatlarla satılmasına yol açıyor.

  Bu oyun için cinayet bile işlenmiş

  Oyuna bağlılık öyle bir hal almış ki uğrunda cinayet bile işlenmiş! Çin’de bir oyuncu, oyunda çok değerli olan kılıcı çaldığı gerçekçesiyle bir başka oyuncuyu öldürmüş. Çinli oyuncu cinayet suçundan idama mahkum edildi. Çin hükümeti, üç saatten fazla bilgisayar başında kalmayı yasakladı. Online denetim sistemi sayesinde, oyun üç saatten fazla oynandığında oyundaki karakter gerilemeye başlıyor.
 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Küçük hacker Musa Metin2 oyunu yüzündenmi öldürüldü ??

  Reklam  bir zamanlar knight yüzünden çocuklar okuldan , aileden , eş ve dostlarından kopuyordu.

  metin2 denen bu berbat bulaşıcı oyun şu anda bütün türkiyeyi sarmaşık gibi sarmaya devam ediyor.

  özelliklede ilk ve orta okul çağındaki kardeşlerimiz malesef derslerinden daha çok metin2 ile meşguller.

  aileler çocuklarını bu oyundan bir şekilde uzaklaştırmalıdır , yoksa bu iğrenç ve bulaşıcı oyun yüzünden bir çok ailenin canı yanacak - başı ağıracak :( 3. 3
  naberya?
  Bayan Üye
  Bütün Çocuklar Bu Oyunu Oynuyor + Çok Bağımlı Yapıyor .

  Bir ara Bende Oynuyordum , Ama Bıraktım Hemen .

  Çok Zararlı , Kötü Bir Oyun :( 4. 4
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Kardeşimde bunu oynuyor engel olamıyorum bazen, bu oyun çocukları yalan söylemeye şiddete ve asabileştirmeye yöneltiyor..

 5. 5
  ♥AyaStafaNoS
  Emekli
  Bu tür oyunlardan nefret ediyorum.
  benim de kardeşim knight oynuyor.
  evde olmayınca telden talimat veriyor
  oyuna gir de şunu yap, bunu yap diye :D
  bi de uyurken oyundakileri sayıklıyor :S

 6. 6
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Öldürüldüğünü duyunca çok ama çok üzüldüm :(
  Kardeşimde geçenlerde bu oyunu yüklemeye çalışıyordu, izin vermemiştim...
  Rabbim ailesine sabır versin...
  Allah rahmet eylesin...

 7. 7
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Herşeyi oyuna bağlamamak lazım,çocuğuna helede bu yaştaki bir çocuğuna dikkat etmeyen ve arkadaş çevresini sorgulamayan aileninde suçu olduğunu düşünüyorum.Eğer kardeşiniz yada akrabanız evde oynamak istiyorsa sakın engellemeyin böylece kontrol etmeniz kolaylaşır ama arkadaşları arasında yayılan bu oyunları oynamak isteyecek ve siz izin vermeyince cafe vb. yerlerde tehlikeli arkadaşlıklar kuracaktır.Bırakın gözünüzün önünde olsun.Yada ona çeşitli aktiviteler sunun.Spora yada güzel sanatlara ilgisini çekebilirseniz iyi olur.(ebeveynlere yönelik oldu sanki :D)


 8. 8
  Ziyaretçi
  bir zamanlar bende onuyordum ve hala duruyor fakat bu gerçekten kötü bir kere kız olan bir oyuncu erkek çıktı.Cinayet işleniyor oyun kaldırılmalı.

 9. 9
  Ziyaretçi
  Ben de oynuyordum eskiden ama bırda oyundan başka çocugun şifre kırma

  sından dolayı öldrüldü bence benim kardeşim oynuyordu çinde 9 dolunay kılıcı yüzüne insanlar

  cinayet işliyo malesef bu türkiyeyede sıçradı

 10. 10
  Ziyaretçi
  bende oynuyom halen 78 levelim yorukte oynuyom halende devam ediyom istesemde bırakamıyorum sigara içsem bile bırakabikirim ama bu oyunu bırakamıyorum para olmayınca ne yapacagımı bilmiyorum bu youn yyüzünden bircok arkadaşşarımla kusutm nedeni benim güzel esyalarım vardı caldılar herjer gibi casus masaya koydular mikketen dayak yediler hepsi bir oyun için bende bu oyun yüzündeb ibide ailemle aram koto para bile istiyemiyorum ama bizim kafede 22 yasında oynayanlar var hepsi abimin arkadaşları ben onlara onlar bana güveniyorlar onların zehir +9 celik +9 4 taş ve 5 efsunlu iç itemleri var 10 milyarlık itemleri var bana güveniyorlar tabikide kimse bizi olduremez aksi takdirde biz oldururuz :9

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: Küçük hacker Musa Metin2 oyunu yüzündenmi öldürüldü ??

  Reklam  bende oynüyordüm hesabım enğellendi ve ağladım ama şuan 11 yaşımdayken dedimki değmez o oynu oynarken akadaşlarımla oynamaya vakıt bulamazdım şuan daha ıyı

 12. 12
  lk89
  Cezalı
  Yazık gerçekten yazık. Resmen hastalık bu oyun askerde çarşı iznine çıktığımda asker arkadaşımda cebinde ki paranın hepsini Bu lanet oyuna yatırmıştı hayretler içinde kaldım ama neden çünkü parası yetmedi benden bile borç istedi. İnsanları bu tür şeylere karşı bilinçlendirmek lazım anne ve babalar bu gibi durumlardan dolayı çocuklarına karşı önlem almalılar.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
metin2 yüzünden ölen musa,  metin2 musa,  musa kang metin2,  metin2 için öldürülen musa,  metin2 oyunu yüzünden ölen musa
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi