Çakma ürün nasıl anlaşılır?

+ Yorum Gönder
Haber Bölümü ve Haberler Bölümünden Çakma ürün nasıl anlaşılır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RocKFoREveR
  Emekli
  Reklam

  Çakma ürün nasıl anlaşılır?

  Reklam  Çakma ürün nasıl anlaşılır?

  Forum Alev
  Üstelik gerçeklerinden de pahalılar...
  Hollywood'daki ünlüler de kimi zaman sahteleri tercih ederek 640 milyar dolarlık bu pazarı büyütmeye devam ediyor.

  Sahtesi gerçeğinden pahalı

  Taklit sektörü sadece Rolex saatler, Prada jean'ler ve Ray-Ban gözlüklerden oluşmuyor. Çantalar, parfümler ve tekstil ürünlerinin yanı sıra elektronik cihazların da sahteleri kolaylıkla üretiliyor artık. Tayland'da yapılan sahte Ferrari, taklit sektörünün geldiği noktayı çok iyi özetliyordu. Dijital teknoloji ve elektronikteki gelişmeler sonucunda, birebir taklidi yapılamayan çok az ürün kaldı. Bunların arasında 40 milyar dolar büyüklüğündeki sahte ilaç pazarı da var. Rusya'da satılan içkilerin neredeyse yarısı sahte; yılda 43 bin Rus, sahte içkiden hayatını kaybediyor. En çok taklidi yapılan markalar Microsoft, Nike, Adidas, Burberry, Louis Vuitton, Sony, Lacoste, Reebok ve Viagra.

  'Sahte' nasıl anlaşılır?

  Ülkemiz artık marka cennetine döndüğü için, sahteyle gerçeği 'kazara karıştırmak' da pek mümkün değil.

  * Orijinal çantalar Kapalıçarşı'da, Nişantaşı'ndaki alakasız mağazalarda, Osmanbey'de, semt pazarlarında asla ve asla satılmaz, unutmayın!

  * 100-200 milyonluk 'lüks çantalar' kesinlikle sahtedir.

  * Sex and the City'deki Samantha'nın da gayet iyi tecrübe ettiği gibi, gerçek çantaların etiketlerinde 'Made in China, Taiwan' yazmaz (kimi gerçekten orada üretilse bile etiketini yapıştırmaz).

  * Dikişlerin aynı ve birbirine eşit olması gerekir.

  * Son olarak, paranız yetmese de illa lüks bir markanın çantasını kolunuzda taşıyarak statü sahibi olacağınız yanılgısındaysanız, en azından vintage mağazalarından almaya çalışın. Ya da çanta kiralama adreslerini deneyin.
 2. 2
  FULDEM
  Bayan Üye

  Cevap: Çakma ürün nasıl anlaşılır?

  Reklam  Özel markaların doğru olup olmadığına inanmanın kolay yollarından biri mağazalarından alış veriş yapmaktadır. Mağazaları dışında satılanlar sahte olabilmektedir.+ Yorum Gönder
orjinal vans nasıl anlaşılır,  çakma vans nasıl anlaşılır,  sahte vans nasıl anlaşılır,  gerçek vans nasıl anlaşılır,  çakma vans ayakkabı nasıl anlaşılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi